Izvor: MozzartSport.com, 03.Nov.2020, 00:58

FMP prekinuo seriju poraza, Borac se dva puta vraćao iz mrtvih, treći put nije mogao

Marko Radonjić najbolji akter susreta sa 23 poena...

FMP je prekinuo seriju od tri poraza u ABA ligi i trijumfom nad čačanskim Borcem (93:87) u malom srpskom derbiju najavio bez iz opasne zone.

Tim iz Železnika bolje je otvorio utakmicu, poveo sa 9:0, ne dozvolivši gostima da poentiraju više od dva i po minuta. Ali Čačani su se vratili, istopili velikih minus 11 i tokom druge deonice čak dva puta bili u egalu - 45:45 i 47:47.

Da mogu više i bolje >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gosti su pokazali na startu drugog poluvremena, stigli do prvog osetnijeg vođstva (57:52), međutim FMP se probudio u pravi čas, ne dozvolivši iznenađenje. Prvu veliku prednost koju su domaći ostvarili u poslednjih deset minuta Borac je sustigao i prestigao, od 71:80 došao je do 82:80, međutim kada su se momci Vladimira Jovanovića drugi put otcepili (91:82) - spasa Čačanima nije bilo.

U pobedničkom sastavu najefikasniji bio je Marko Radonjić sa 23 poena, uz izvanredan šut za tri poena - 5/8. Sava Lešić dodao je 18 koševa, Filip Čović 15 (uz osam asistencija), a Nemanja Nendadić 13.

Kod Čačana Brajs Džons i Radovan Đoković ubacili su po 15 poena, Nenad Narandžić i Entoni Smit po 12, Nikola Kočović 11...