Izvor: TimockeVesti.net, 27.Apr.2024, 06:00
Bor: BEZ PRVOMAJSKOG URANKA NA BORSKOM JEZERU
Bor, 27. april – Iako će izostati tradicionalni Prvomajski uranak, godinama najmasovnija turistička kulturno – zabavna manifestacija, biće pojačan autobuski saobraćaj, tako da će ko god želi moći da praznike provede u prirodi.
Na Borskom jezeru planiran je i Prvomajski bazar borske Turističke organizacije. U ponudi su suveniri i rukotvorine ovog kraja. >> Pročitaj celu vest na sajtu TimockeVesti.net << Drugog maja je tradicionalno saborište kod Zlotskih pećina koje se tog dana i zvanično otvaraju. Centar za kulturu najavljuje pozorišne predstave za odrasle i decu.
U Zlotu je i tradicionalna „“ „Bakljijada“, dok će borski muzej organizovati tradicionalnu radionicu farbanja uskršnjih jaja.
Majski uranak 1982. na Borskom jezeru, nastup borskog KUD-a „Topioničar“ pred 20.000 posetilaca
Majske svečanosti biće završene 30. maja Plesom maturanata i prolećnim koncertom KUD Bor.
Preostaje da se vidi, zašto se, nakon mnogo godina, odustalo od Prvomajskog uranka, od manifestacije koja je okupljala hiljade ljudi i po kojoj se prepoznavao Bor i Borsko jezero?
Štaviše, u programu majskih svetkovina nema još nekih stalnih, atraktivnih i lepih manifestacija.
Članak Bor: BEZ PRVOMAJSKOG URANKA NA BORSKOM JEZERU se pojavljuje prvo na Borske Narodne Novine.
Nastavak na TimockeVesti.net...











