Đukićeva Valensija slavila u Krasnodaru, Totenhem rutinski sa Anžijem

Izvor: Blic, 03.Okt.2013, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Valensije osvojili su prve bodove ove sezone u Ligi Evrope pošto su u drugom kolu savladali Kuban u gostima sa 2:0. Istim rezultatom je Totenhem odneo ceo plen sa gostovanja Anžiju, dok je obraz ruskog fudbala spasio Rubin koji je deklasirao Varegem sa 4:0. Trabzon i Lacio su podelili bodove sa 3:3, Rapid Beč i Dinamo Kijev sa 2:2, a Lion i Gimaraeš sa 1:1. Sevilja je sa 2:0 savladala Frajburg, a Apolon Limasol je na gostovanju savladao Legiju sa 1:0. Bugarski Ludogorec je sa 3:0 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << naneo težak poraz Dinamu u Zagrebu, Svonsi je sa 1:0 savladao Sent Galen, a Fjorentina je sa 2:1 bila bolja od Dnjepra. Černomorec je u Odesi pružao žestok otpor PSV-u do finiša, i na kraju je poražen sa 2:0.

Sve bolji dani dolaze za Miroslava Đukića, jer su njegovi puleni ušli u formu a potvrda toga dolazi iz Krasnodora. Nakon tri uzastopne pobede u Primeri, niz je nastavljen u drugom kolu Lige Evrope, pa su se tako "slepi miševi" iskupili za težak poraz na startu takmičenja od Svonsija kod kuće.

Dugo se Valensija mučila u Rusiji, pošto je blistao čuvar mreže Kubana Belenov, ali je uspela da slomi otpor rivala u drugom poluvremenu.

Pako Alkaser je u 73. minutu iskoristio kiks baš domaćeg golmana koji je krenuo glavom na jednu loptu van šesnaesterca ali ju je promašio i omogućio rezervisti gostiju da pogodi nebranjenu mrežu.

Pobedu od 2:0 je potvrdio Feguli osam minuta kasnije iz slobodnog udaraca sa 25 metara.

Istim rezultatom slavio je i Totenhem takođe na gostovanju u Rusiji, a bez bodova ostao je Anži u derbiju K grupe. Jedina razlika u odnosu na Valensiju je što su "pevci" sav posao završili pre odlaska na odmor, a Viljaš-Boaš je uspeo da odmori udarne igle za izazove u Premijer ligi.

U 34. minutu Holtbi je pronašao Defoa koga je odbrana Anžija zaboravila na desnoj strani, što je engleski napadač rutinski kaznio za vođstvo od 1:0. Konačan rezultat postavio je Naser Čadli u 40, pošto je odbrana tima iz Mahačkale još jednom zakazala i ostavila ga, a on je na pas Vokera iz prve pogodio donji levi ugao.

Najubedljiviji bio je Rubin koji je u poslednjih pola sata spakovao četiri lopte u mrežu Varegema, dok je Šahtjor Karagandi remizirao 2:2 sa Makabi Haifom, iako je na kraju prvog poluvremena imao dva gola prednosti.

PAOK se vraća neporažen sa gostovanja u Alkamru, iako je AZ vodio od 82. minuta. Bod crno-belima iz Soluna doneo je džoker Salpingidis koji je ušao u igru dva minuta nakon što su primili gol i u sudijskoj nadoknadi zatresao mrežu Holanđana za 1:1.

Genk je prvi sa maksimalnih šest bodova u grupi G, pošto je na svom terenu pobedio Partizanovog "dželata" Tun sa 2:1, a srpski vezista Miloš Krstić je igrao za švajcarsku ekipu od 72. minuta. Istim rezultatom je slavio Liberec protiv Eštorila, a oba tima su susret završila sa desetoricom.

Posle poraza u Rimu na startu, Legija nije uspela da slavi ni pred svojim navijačima, jer je ceo plen iz Varšave odneo Apolon, a junak tima iz Limasola bio je Sangoj. Iako je promašio penal u 24. minutu, iskupio se u 56. pošto je postigao jedini pogodak na meču. Srpski internacionalac Miroslav Radović je igrao za poražene do pet minuta pre kraja.

Liga Evrope kao da ne prija Lionu, koji se navikao na Ligu šampiona, pa ni iz drugog pokušaja nije uspeo da dođe do trijumfa. Posle remija bez golova sa Betisom, francuski tim je odigrao 1:1 sa Gimaraešom koji je prvi na tabeli grupe I.

Najviše uzbuđenja bilo je u susretu Trabzona i Lacija, u kom je viđen remi uz šest pogodaka. Vodila je turska ekipa posle prvih 45 minuta igre sa 3:1, a onda je u rimskoj ekipi na teren umesto Kandreve ušao Flokari. On je u praktično u dva uzastopna napada u finišu postigao golove za remi, pred povratak obavezama u Seriji A i duel sa Fiorentinom.

Remi uz efikasnost viđen je u duelu Rapid - Dinamo (2:2), a sve je počelo idealno za kijevski tim. Poveli su sa 2:0 pogotkom Jarmolenka i autogolom Dibona, a neizvesnost meču vratio je Burgštaler u 53. minutu. Imao je Dinamo bodove u džepu do sudijske nadoknade, kada im je Trimel "otkinuo" bod.

Rijeka je pokazala da se dobro drži u Ligi Evrope, posle eliminacije Štutgarta u kvalifikacijama, nije poražena od Liona, a remi je zabeležen i na domaćem terenu protiv Betisa. Vođstvo im je doneo Benko u 10. minutu, ali samo četiri minuta kasnije, Sedrik je poravnao za konačnih 1:1.

Sevilja je ugostila Frajburg, i ispratila ga sa 2:0 golovima Perotija i Bake u drugom poluvremenu. Posao im je olakšao Diagne, koji je napravio penal i dobio crveni karton, pa je Peroti bio uspešan sa bele tačke, a Andalužani su došli do prvog mesta na tabeli, ispred Libereca sa četiri boda u grupi H.

Tromso je remizirao sa Šerifom sa 1:1, iako je vodio od 65. minuta golom Ondrašeka, a od 73. je imao igrača više na terenu. U finišu je na scenu stupio Rikardinjo, koji je sprečio poraz ekipe iz Tiraspolja.