LE uživo: Štutgart nemilosrdan, Napoli uz zvuk pištaljke

Izvor: RTS, 23.Nov.2012, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U večerašnjim mečevima Lige Evrope Štutgart bio najubedljiviji. Nemački tim demolirao Steauu u gostima sa 5:1. Napoli na gostovanju protiv AIK-a do pobede došao golom iz penala u poslednjim sekundama meča. Jang Bojs odneo bod na Enfildu protiv Liverpula. Fenerbahče izvojevao minimalnu pobedu u Marselju, Dnjepar u Ajndhovenu nokautirao ekipu PSV-a.

Konačni rezultati svih mečeva Lige Evrope: Nefči - Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 1:1, Anži - Udineze 2:0, Rubin - Inter 3:0,  Bazel - Sporting 3:0, Hanover - Tvente 0:0, Helsinborg - Levante 1:3, Lacio - Totenhem 0:0, Metalist - Bajer 2:0, Panatinaikos - Maribor 1:0, Rozenborg - Rapid 3:2, Sparta - Lion 1:1, Videoton - Genk 0:1,  Akademika - Viktorija 1:1, AIK - Napoli 1:2, Atletiko - Hapoel 1:0, Borusija M. - AEL 2:0, Klub Briž - Bordo 1:2, Liverpul - Jang Bojs 2:2, Olimpik - Fenerbahče 0:1, Molde - Kopenhagen 1:2, Njukasl - Maritmo 1:1, PSV - Dnjepar 1:2, Steaua - Štutgart 1:5.

22.57 - Konačni rezultati mečeva utakmica Lige Evrope koji su počeli u 21.05: Akademika - Viktorija 1:1, AIK - Napoli 1:2, Atletiko - Hapoel 1:0, Borusija M. - AEL 2:0, Klub Briž - Bordo 1:2, Liverpul - Jang Bojs 2:2, Olimpik - Fenerbahče 0:1, Molde - Kopenhagen 1:2, Njukasl - Maritmo 1:1, PSV - Dnjepar 1:2, Steaua - Štutgart 1:5.

22.55 - AIK - Napoli 1:2. Italijanski tim u poslednjim sekundama meča dolaze do pobede. Strelac Kavani iz penala.

22.52 - Borusija - AEL 2:0. Drugim golom De Kamagra nemački tim potvrdio pobedu nad Kipranima.

22.50 - Liverpul - Jang Bojs 2:2. Zverotić u finišu meča donosi novo izjednačenje za Švajcarce.

22.47 - Akademika - Viktorija 1:1.

22.45 - Klub Briž - Bordo 1:2. Belgijanci smanjuju rezultat golom Lištajna u 86. minutu.

22.44 - Steaua - Štutgart 1:5. Rumunski tim došao do utešnog pogotka. Strelac Kostea u 81. minutu.

22.40 - Borusija - AEL 1:0. Nemački tim sa igračem manje uspeo da slomi odbranu Kiprana. Pšogodak u 79. minutu postigao De Kamagro.

22.37 - Molde - Kopenhagen 1:2. Danci ponovo došli do prednosti. Gol postigao Gislason u 76. minutu.

22.35 - PSV - Dnjepar 1:2. Konopljanka donosi prednost ukrajinskom timu u finišu meča.

22.34 - Liverpul - Jang Bojs 2:1. Pogotkom Džoa Kola Liverpul ponovo poveo protiv Jang Bojsa.

22.30 - Molde - Kopenhagen 1:1. Golom Hrime, Molde izjednačio rezultat protiv Kopenhagena.

22.19 - Akademika - Viktorija 0:1. Golom Horvata iz penala češki tim došao do vođstva u Portugalu.

22.16 - Steaua - Štutgart 0:5. Nemački tim nastavlja da puni mrežu Rumuna i u nastavku. Peti gol za Štutgart postigao Okazaki.

22.13 - Liverpul - Jang Bojs 1:1. Bobadilja na startu drugog poluvremena doneo izjednačenje švajcarskom timu.

21.52 - Rezultati na poluvremenu: Akademika - Viktorija 0:0, AIK - Napoli 1:1, Atletiko - Hapoel 1:0, Borusija M. - AEL 0:0, Klub Briž - Bordo 0:2, Liverpul - Jang Bojs 1:0, Olimpik - Fenerbahče 0:1, Molde - Kopenhagen 0:1, Njukasl - Maritmo 1:0, PSV - Dnjepar 1:1, Steaua - Štutgart 0:4.

21.46 - Klub Briž - Bordo 0:2. Žusi duplirao prednost francuskog tima.

21.45 - Marselj - Fenerbahče 0:1. Turski tim poveo na teškom gostovanju protiv Olimpika. Strelac Bekir Irtegun u 40. minutu.

21.40 - AIK - Napoli 1:1. Švedska ekipa došla do izjednačenja protiv Napolija. Strelac Denielson.

21.39 - Liverpul - Jang Bojs. Gol na Enfildu postigao Šelvi u 34. minutu.

21.38 - Steaua - Štutgart 0:4. Nemačka ekipa nastavlja da melje domaćina. Četvrti gol za Štutgart postigao Okazaki.

21.29 - PSV - Dnjepar 1:1. KRatko je trajala radost domaćih navijača. Dnjepar golom Seleznjova izjednačio u 24. minutu.

21.28 - Steaua - Štutgart 0:3. Nemački tim nastavlja da rešeta gol Rumuna. Treći gol postigao Sakai.

21.27 - Njukasl - Maritimo 1:0. Njukasl poveo protiv Maritima sa 1:0.

21.24 - AIK - Napoli 0:1. Napolitanci pogotkom Džemailija došli do prednosti na gostovanju protiv AIK-a.

21.23 - PSV - Dnjepar 1:0. Tim iz Ajndhovena poveo protiv Ukrajinaca golom Vinjalduma.

21.22 - Steaua - Štutgart 0:2. Nemačka ekipa udvostručila prednost nad Steauom. Strelac drugog gola Harnik.

21.12 - Atletiko - Hapoel 1:0. Madriđani postigli gol već u 7. minutu. Strelac  Garsija.

21.10 - Steaua - Štutgart 0:1. Nemački tim odmah na početku meča došao do prednosti nad Steauom. Strelac Tašči u 5. minutu.

21.08 - Klub Briž - Bordo 0:1. Golom Žusija francuski tim poveo na gospovanju u Brižu.

21.05 - Počelo poslednjih 12 mečeva petog kola Lige Evrope.

21.00 - Od 21.05 počinju mečevi: Akademika - Viktorija, AIK - Napoli, Atletiko - Hapoel, Borusija M. - AEL, Klub Briž - Bordo, Liverpul - Jang Bojs, Olimpik - Fenerbahče, Molde - Kopenhagen, Njukasl - Maritmo, PSV - Dnjepar, Steaua - Štutgart.

20.55 - Završeni mečevi Lige Evrope koji su počeli u 19 časova. Postignuti su sledeći rezultati: Bazel - Sporting 3:0, Hanover - Tvente 0:0, Helsinborg - Levante 1:3, Lacio - Totenhem 0:0, Metalist - Bajer 2:0, Panatinaikos - Maribor 1:0, Rozenborg - Rapid 3:2, Sparta - Lion 1:1, Videoton - Genk 0:1.

20.47 - Helsinborg minut pred kraj meča došao do utešnog gola, i sada gubi protiv Levantea na svom terenu sa 1:3.

20.44 - Metalist pogotkom Ksavijera u 85. minutu poveo sa 2:0 protiv Bajera i nalazi se na pragu nove pobede u Ligi Evrope.

20.40 - Levante nema milosti na gostovanju protiv Helsinborga. Španski tim došao do prednosti od 3:0. Strelac trećeg gola Ibora.

20.34 - Rozenborg preokrenuo!!! Norveški tim sa ekspresna dva gola poveo sa 3:2 protiv Rapida. Strelac Prika u 77. minutu.

20.33 - Rozenborg na svom terenu izjednačio na 2:2 protiv Rapida. Strelac drugog pogotka za norveški tim Elionosi u 76. minutu.

20.30 - Bazel poveo i sa 3:0 pogotkom Degena.

20.26 - Panatinaikos poveo protiv Maribora sa 1:0. Strelac Vitolo u 67. minutu.

20.25 - Bazel golom Stokera udvostručio prednost protiv Sportinga.

20.24 - Rapid preokrenuo na gostovanju protiv Rozenborga i poveo sa 2:1. Strelac drugog gola Bojd u 66. minutu.

20.11 - Rapid došao do izjednačenja na gostovanju protiv Rozenborga. Rezultat 1:1, strelac Šramel u 53. minutu.

20.10 - Sparta izjednačila protiv Liona na 1:1. Strelac Huzbauer u 52. minutu.

20.05 - Počela su druga poluvremena na mečevima Lige Evrope.

19.57 - Gotovi su mečevi u Moskvi i Kazanju. Domaćini su bili ubedljivi, pa je tako Anži savladao Udineze s 2:0, a Rubin je bio još i bolji, jer je pobedio Inter sa 3:0.

19.54 - Poluvremena na mečevima koji su počeli u 19 časova.

19.51 - Rusi se ne smiruju. Rubin sada vodi sa 3:0 protiv italijanskog velikana. Pogodak, svoj drugi na meču, postigao je Rondon, a asistencija se piše Karadenizu.

19.48 - Rubin je duplirao prednost protiv Intera. Rondon, u 86. minutu, verovatno rešava pitanje pobednika susreta, ali i konačnog pobednika grupe H.

19.41 - Levante sada ima dva goa prednosti u Švedskoj. Drugi gol za španski tim postigao je Papa Diop.

19.40 - Povratak velikog majstora u grad koji ga nije zaboravio. Pol Gaskoin se vratio na Olimpijski stadion gde prisustvuje meču dve ekipe za koje je sa velikim uspehom nastupao.

19.37 - Nakon prvog, odmah i drugi. Anži je duplirao prednost protiv Udinezea, zahvaljujući spretnosti Semjuela Etoa u 74. minutu.

19.35 - Anži konačno stiže do pogotka. Samba dovodi ekipu Gusa Hidinka u vođstvo, i to u 72. minutu.

19.32 - Rozenborg vodi protiv bečkog Rapida od 28. minuta. Strelac je bio Čibuike.

19.26 - Bazel ima prednost protiv Sportinga. Pogodak za Švajcarce postigao je Šer u 23. minutu.

19.22 - Ekipa Genka vodi u Mađarskoj protiv Videotona sa 1:0. Pogodak za goste postigao je Eljaniv Barda.

19.10 - Levante vodi, pogotkom Anhela, u gostima protiv Helsingborga od osmog minuta.

19.04 - Počeli su i mečevi, njih devet, koji se igraju od 19 časova. Uz to, igraju se i druga poluvremena utakmica na samom istoku - u Bakuu, Kazanju i Moskvi.

18.51 - Poluvremena na prva tri susreta u Ligi Evrope.

18.02 - Rubin ima prednost protiv Intera u Kazanju. U 2. minutu pogodak za tim iz Tatarstana postigao je Turčin Karadeniz.

18.00 - Počela su prva tri meča petog kola Lige Evrope. Igraju Anži - Udineze, Rubin - Inter i, naravno, Nefči - Partizan

16.24 - Jedan navijač Totenhema izboden je sinoć kad aje grupa maskiranih navijača  Lacija upala u kafić u centru Rima i izazvala tuču, u kojoj je povređeno nekoliko osoba. Kako navodi Gazzetta dello Sport, povređeni navijač primljen je u bolnicu. On je bio u društvu još desetorice navijača "pevaca", od kojih je devet Engleza i jedan državljanin Amerike.

Danas je na programu 31 meč petog kola grupne faze Lige Evrope. Biće odigrana utakmica manja nego što je to predviđeno zvaničnim programom, jer je meč u Tel Avivu, koji je trebalo da odigraju Hapoel Kirjat Šmona i Atletik Bilbao, odložen zbog bezbednosne situacije u pojasu Gaze.

Pored Nefčija i Partizana koji igraju od 18 časova, na dalekom istoku igraće još i Anži i Udineze, kao i Rubin i Inter.

Zanimljivo će biti u Rimu gde igraju Lacio i Totenhem. Ovaj meč je već imao svoju uvertiru, u vidu navijačkih sukoba na gradskim ulicama i kafićima, tako da treba očekivati da se „vaterna atmosfera" preseli i na tribine Olimpjskog stadiona.

Sparta iz Praga ima čemu da se nada pred svojim navijačima protiv novopečenog lidera francuskog prvenstva Liona.

U Liverpul, koji će sigurno juriti tri boda nakon poraza od Anžija, dolazi Jang Bojs.

Madrid takođe ima zbog čega mora da se „vadi" kod svojih navijača, a na noge im kao poručen dolazi Hapoel Tel Aviv.

Zanimljivo, podjednako na tribinama koliko i na terenu, biće na jugu Francuske, gde Marsej na svom Veldromu dočekuje Fenerbahče.

U Belgiji, Briž igra sa Bordoom, a u Ajndhovenu koplja će ukrstiti PSV i ukrajinski Dnjipro.

Vredi izdvojiti i meč u Bukureštu, gde Steaua igra protiv nemačkog Štutarta.