Izvor: RTS, 17.Jan.2010, 16:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković i Nadal kao braća Brajan
Srpski teniser Novak Đoković učestvovao je, zajedno sa najpoznatijim svetskim teniserima, u humanitarnoj akciji u Melburnu u kojoj je prikupljen novac za pomoć žrtvama zemljotresa na Haitiju.
Pred prepunom Rod Lejver arenom, igrali su Rodžer Federer, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rafael Nadal, Novak Đoković, Endi Rodik, Serena Vilijams i Kim Klajsters, a sakupljeno je više od 200.000 australijskih dolara.
"Gledao sam tragediju Haitija na televiziji i pomislio sam da bismo morali da uradimo nešto da bar malo pomognemo tim ljudima", rekao je Federer, koji je inicirao egzibiciju.
"Bilo mi je drago što mogu da doprinesem ovoj humanitranoj akciji. Ovaj događaj je organizovan veoma brzo, ali uprkos tome tribine su bile pune. Sat i po vremena u Rod Lejver areni preovladavali su zabava, osmeh, a vrhunski teniseri i teniserke pokazali su da su ne samo dobri igraci nego i veliki ljudi", izjavio je Đoković agenciji Beta.
"Naravno, bilo je jako važno što je došlo puno ljudi koji su svojim prisustvom ulepšali ovaj događaj. Zadovoljstvo je bilo biti deo ove akcije i pomoći ljudima kojima je to u ovom trenutku zaista jako potrebno", rekao je Đoković.
Đoković je rekao da je na humanitarnim mečevima bilo mnogo zanimljivih detalja, a da je njemu bilo najzanimljivije kada su se, nakon jednog poena koji je osvojio u dublu sa Rafaelom Nadalom, njih dvojica sudarili grudima "kao braća Brajan".
Skup najboljih tenisera i teniserki sveta završen je mešovitim parovima sa po troje učesnika sa obe strane mreže, a svaki njihov potez gledaoci su pozdravljali aplauzom.
Egzibicija je završena kada je linijski sudija dosudio Rodiku "fut fol", nakon čega se Amerikanac okrenuo prema arbitru šireću ruke.
"Ne mogu da verujem šta ste dosudili. Dali ste vi svesni da je u mom timu Serena", rekao je Rodik, aludirajući na sukob najbolje teniserke sveta sa linijskim sudijom na prošlogodišnjem US Openu.
Pogledaj vesti o: Seizmološki Zavod Srbije











