Lion teško do plasmana u LŠ

Izvor: B92, 06.Maj.2012, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Olimpika iz Liona odigrali su na "Žerlanu" nerešeno 1:1 sa Bresta u 36. kolu prvenstva Francuske.

Posle novog kiksa Lion ima samo teoretske šanse da zauzme treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Lion je poveo u 37. minutu utakmice pošto je gol postigao Joan Gurkug. Ipak gosti iz Bresta su u 75. minutu stigli do izjednačenja, a gol je postigao Gregorij Lorenci.
Lion trenutno ima osam bodova manje od trećeplasiranog Lila koji je odigrao utakmicu više.

Brestu je sa novim osvojenim bodom na jedan dan sigurno izašao iz zone ispadanja i preskočio Okser na 17. mestu na tabeli.

Poraz u borbi za opstanak doživeo je Ažaksio, koji je na gostovanju Evijanu izgubio sa 2:1.