BARSELONA BLIŽA FINALU: Mesijeva magija i jubilarni pogodak srušili snove Liverpula

Izvor: Večernje novosti, 01.Maj.2019, 23:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Katalonski klub u prvom meču polufinala Lige šampiona slavio rezultatom 3:0. Revanš je na programu za šest dana Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Liverpul sa 3:0, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.Golove za Barselonu postigli su Luis Suares u 26. minutu i Lionel Mesi u 75. i 82. minutu.Revanš je na programu za šest dana na Enfildu.U prvih 45 minuta ekipe su igrale >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << na veoma visokom nivou, bilo je prilika na obe strane, a najbliži golu bili su Lionel Mesi i Sadio Mane.Barselona je do prednosti stigla u 26. minutu golom Suaresa. Đordi Alba je poslao fantastičnu loptu za Suaresa koji umakao odbrani Liverpula i poslao je preko Alisona Bekera. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Barselona-Liverpul 3:0Na samom početku drugog poluvremena Liverpul je imao tri velike prilike da izjednači, ali se u sve tri situacije istakao golman Barselone Mark-Andre Ter Štegen.Prvo je u 47. minutu u sjajnoj poziciji bio Džejms Milner, pet minuta kasnije šut sa 18 metara oprobao Mohamed Salah, da bi u 59. minutu Egipćanin sjajno proigrao Milnera koji je po sredini šesnaesterca natrčao na loptu i šutirao, ali je Ter Štegen ponovo izašao kao pobednik.Posle tih naleta Liverpula, Barselona je uzvratila preko Mesija i Vidala. Međutim, Vidal je umesto da sam završi akciju rešio je da proigra Suaresa i pogrešio.Ekipa Liverpula je nastavila da diktira tempo, ali je za propuštene prilike usledila velika kazna u 75. minutu.Suares je primio loptu u šesnaestercu i šutirao iz prve, ali je pogodio prečku. Međutim, lopta se odbila do Mesija koji se praktično ušetao u gol.PROČITAJTE JOŠ: AMSTERDAM ĆE GORETI: Ajaks nadomak finala Lige šampionaSamo sedam minuta kasnije usledilo je novo veliko slavlje navijača Barselone pošto je Mesi sjajno izveo slobodan udarac sa 25-26 metara za velikih 3:0. Bio je to 600. gol koji je postigao Argentinac u dresu Barselone.Liverpul je do kraja meča imao veliku šansu da ublaži poraz, ali je prvo udarac Firmina sa gol linije izbacio Rakitić da bi potom na odbijenu loptu natrčao Salah i sa pet metara pogodio samo stativu. U drugom polufinalu, fudbaleri Ajaksa posle prvog meča imaju prednost od 1:0 protiv Totenhema.
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.