Treća pobeda odbojkašica na EP, savladana i Francuska

Izvor: RTS, 26.Avg.2019, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Francuska 3:1 (25:19, 25:13, 17:25, 25:23). Odbojkašice Srbije zabeležile su i treći trijumf na Evropskom prvenstvu, pošto su u Ankari savladale Francusku. Naredni meč izabranice Zorana Terzića igraju u sredu, a protivnik je selekcija Grčke.
Srbija nastavlja sa pobedama na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Evropskom prvenstvu. U trećoj utakmici na šampionatu odbojkašice su savladale Francusku sa 3:1, uz proenljivu igru.

Posle nešto sporijeg početka, Srbija osvaja prvi set 25:19, a kada je osvojen i drugi deo igre rezultatom 25:13 – očekivao se brzi završetak meča.
Ipak, Francuska se probudila u trćem setu. Druga postava, koju čine mlade odbojkašice, zaigrala je srčanije i uspela da osvoji treći set rezultatom 25:17, pritom su Francuskinje osvojile poslednjih 10 poena u setu.
U četvrtom setu viđena je velika borba. Izjednačeno je bilo do samog kraja, kada Srbija, na iskustvo i borbenost, dolazi do 25:23 i pobede od 3:1 u setovima.

Selektor Zoran Terzić mešao je karte na ovom meču. Sredinom drugog seta izmenjene su Mihajlović, Bošković i Ognjenović, što je donekle i prouzrokovalo pad u igri.
Ipak, Srbija je stigla do treće pobede na šampionatu, sa maksimalnih devet osvojenih bodova.
Naredni protivnik evropskih i svetskih šampionaki je selekcija Grčke, a taj meč na programu je u sredu.
Ovako je protekao meč protiv Francuske:
17.54 – Osvaja Srbija četvrti set 25:23 i ukupnim rezultatom 3:1 dolazi do treće pobede na šampionatu.
17.39 – Velika borba u četvrtom setu. Imale su Francuskinje četiri poena prednosti, ali Srbija stiže do 19:19.
17.29 – Francuska vodi u četvrtom setu 12:10, Terzić, nezadovoljan igrom srpskih odbojkašica, traži tajm-aut.
17.21 – Početkom četvrtog seta igralo se poen za poen, potom su Francuskinje ostvarile dva uspešna bloka i povele 3:5.
17.16 – Neverovatan pad u igri Srbije, Francuska je vezala deset poena i osvaja treći set rezultatom 25:17.
17.11 – Preokrenule su Francuskinje u finišu trećeg seta, vode 19:17, pa Terzić mora tajm-autom da prekine seriju protivnica.
16.57 – Srbija vodi 7:3 u trećem setu, novi tajm-aut za Francusku.
16.47 – Vrlo ubedljivo Srbija stiže i do drugog seta – 25:13.
Iako je selektor Terzić izmenio nekoliko igračica iz prve postave, to se nije osetilo na rezultatu. Ubedljivom igrom Srbija stiže na set do trećeg trijumfa na turniru.
16.37 – Dolazi Srbija do 14:8, francuski selektor tražii drugi tajm-aut u drugom setu.
16.31 – Za razliku od prvog, Srbija u drugi set ulazi snažno i vodi 8:3 – tajm-aut za Francusku.
16.23 – Fantastičan finiš prvog seta srpskih devojaka – 25:19.
Posle sporijeg početka meča, Srbija hvata ritam u finišu i seijom od 9:1 stiže do prvog seta. Tijana Bošković već je osvojila devet poena.
16.19 – Stižu srpske odbojkašice do izjednačenja 19:19, tajm-aut na drugoj strni.
16.13 – Vode Francuskinje od početka prvog seta. Pri rezultatu 16:12, Zoran Terzić traži prvi tajm-aut na meču.
16.00 – Počeo je meč, prvi servis za Francusku.
15.59 – Prva postava Srbije: Bošković, Mihajlović, Buša, Popović, Ognjenović, Aleksić i libero Pušić.
15.57 – Intonirane su himne Srbije i Francuske u Ankari.