Zvezdino mučenje prekinuo penal, crveno-beli ponovo na vrhu tabele (VIDEO)

Izvor: Vesti-online.com, 30.Apr.2017, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 3. kola plej-ofa Superlige Srbije Crvena zvezda je pred skoro 16.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" savladala Vojvodinu sa 2:0 pogocima u samoj završnici meča i to tek kada su gosti ostali sa igračem manje.

90. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Kanga - Boaći - Plavšić, lopta kao po koncu i 2:0 za Zvezdu

82. minut - GOOOL, Zvezda je povela pogotkom sa bele tačke, strelac je Kanga >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << - 1:0

79. minut - Penal za Zvezdu zbog prekršaja Vukasovića nad Boaćijem u kaznenom prostoru

69. minut - Crveni karton za kapitena Vojvodine Antića zbog udaranja Frimponga bez lopte

63. minut - Boaći je probao da spoji Kangu sa golom, ali je Rockov odlično intervenisao

49. minut - Najbolja prilikaza domaćina, lopta je došla posle odbitka do Anđelkovića on je jako šutirao, ali je na putu ka golu lopta pogodila Boaćija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu Rajko Mitić

45. minut - Bez nadoknade, završeno je prvo poluvreme 0:0. Bolje šanse za gol imali su gosti, ali to bi moglo da im se osveti u drugom poluvremenu

42. minut - Odlična šansa za Planića, lopta odlazi pored gola

36. minut - Malo je nedostajalo da Meleg iskoristi kiks Petkovića, ali je Manojlović bio budan

24. minut - Kakva šansa za Vukasovića, mogla je Vojvodina da povede, ali očajno je šutirao vezista "lala"

9. minut - Dobar udarac Kange sa distance, lopta je išla u gol, ali brani golman gostiju

Novosađani su u završnici ligaškog dela sezone izgubili sve šanse da se umešaju u trku za prvo mesto, ali je zato Beograđani i dalje “trče” i to rame uz rame sa večitim rivalom, koji je u meču pre ovog savladao Napredak..

Pet kola pre kraja Crvena zvezda je imala isti broj bodova kao Partizan, dok su “lale” na deobi trećeg mesta sa ekipom Mladosti iz Lučana i pre svega će se skoncentrisati na Kup Srbije u kom su daleko bliže trofeju.

Ove sezone Crvena zvezda je oba puta savladala Vojvodinu (4:1 u Beogradu i 2:3 u Novom Sadu), ali su Novosađani pre nepunih godinu dana takođe u meču plej-ofa slavili u prestonici rezultatom 1:3.