Izvor: MozzartSport.com, 24.Jul.2015, 14:32

Moćni Real pogađao kako je hteo, prevara Sterlinga za utešni gol Mančester Sitija (VIDEO)

Majstorija Karima Benzeme, golovi Ronalda, Pepea i Čeriševa i asistencije Iska za ubedljiv trijumf Kraljevskog kluba. Povred Delfa dodatno pogoršala dan Pelegriniju

Posle mršavog remija i poraza na penal od Rome, Real Madrid je u velikom stiliu završio australijasku turneju u okviru Međunardonog kupa šampiona. Kraljevski klub je očitao fudbalsku lekciju i demolirao Mančester Siti sa ubedljivih 4:1.

Benitezov tim je dograo gotovo savršen meč i >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << potpuno dominirao u sudaru sa Englezima. Prelepim golom Karima Benzeme posle akcije Krosa i Ronalda, Kraljevići su poveli već posle dvadesetak minuta igre, a potom je Ronaldo preuzeo ulogu egzekutora i prebacio Džoa Harta za 2:0 u 25. minutu. Tačku na furioznu igru španskog velikana u prvom poluvremenu je stavio Pepe glavom posle kornera pored očajne odbrane Sitija na asistenciju Iska.

Građani su uspeli da u nadoknadi prvog poluvremena ipak uspeli da dođu do utešnog gola. I to iz penala koji nisu zaslužili. Veliko pojačanje Rahim Sterling je igrao rukom, sudija to nije video ali jeste da je lopta pogodila posle toga Serhija Ramosa u ruku. Sa bele tačke je pogodio Jaja Ture.

Real je u nastavku spustio gas pošto je Benitez umesto Ronalda, Modrića, Krosa, Benzeme, Bejla i ostalih nosilaca igre uveo mlade snage poput Hesea, Danila, Lukasa Silve, Lukasa Vaskeza, Danila Kazemira... I oni su bili prejaki za Građane pošto su postavili konačnih 4:1 kada je Isko proigrao Čeriševa.

Pored ubedljivog poraza, dodatnu glavobolju za Manuela Pelegrinija predstavlja povreda najnovijeg pojačanja Fabijana Delfa koji je izašao iz igre u 21. minutu. Treba istaći i da je Čileanac u prvoj postavi dao šansu mladim štoperima Denajeu i Hamfrizu koji se nisu proslavili, baš kao ni njihovi iskusniji saigrači Kolarov i Sanja.

Šansu od iskusnih prvotimaca jedino nije dobio Stevan Jovetić koji je ceo meč presedeo na klupi kako se ne bi izlagao riziku od povrede uoči transfera u Inter.

(FOTO: Action images)
Pogledaj vesti o: Fudbal