ATP - Nole bez premca!

Izvor: Sportske.net, 08.Jun.2015, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ATP - Nole bez premca!

Teniser Srbije Novak Đoković zadržao je prvo mesto na danas objavljenoj ATP listi.

Đoković je prvi sa 13.845 bodova i ima 4.430 bodova više od drugoplasiranog Švajcarca Rodžera Federera.

Srpski teniser juče nije uspeo da osvoji jedini grend slem turnir koji mu nedostaje, Rolan Garos, pošto je u finalu izgubio od Stena >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Vavrinke sa 6:4, 4:6, 3:6, 4:6.

Vavrinka je osvojio svoj prvi Rolan Garos, a drugu grend slem titulu u karijeri i popeo se sa devetog na četvrto mesto na ATP listi.

Branilac titule Španac Rafael Nadal, koji je izgubio od Đokovića u četvrtfinalu, pao je sa sedmog na 10. mesto.

Od srpskih tenisera, Viktor Troicki je popravio plasman za pet pozicija i sada je 28. teniser sveta, Dušan Lajović pao je za 15. mesta na 82, a Filip Krajinović pokvario je plasman za 18 mesta i zauzima 117. mesto.

Janko Tipsarević pao je za šest mesta i sada je 482. teniser sveta.

ATP lista:



1. Novak Đoković (Srbija) 13.845

2. Rodžer Federer (Švajcarska) 9.415

3. Endi Marej (Velika Britanija) 7.040

4. Sten Vavrinka (Švajcarska) 5.835

5. Kei Nišikori (Japan)  5.570

6. Tomaš Berdih (Češka) 5.050

7. David Ferer (Španija) 4.490

8. Miloš Raonić (Kanada) 4.440

9. Marin Čilić (Hrvatska) 3.460

10. Rafael Nadal (Španija) 2.930

---------------------------------------------------------

28. Viktor Troicki (Srbija) 1.242

---------------------------------------------------------

82. Dušan Lajović (Srbija)  615

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.