Žuta podmornica opet potonula – treći poraz Viljareala

Izvor: B92, 01.Sep.2023, 21:56

"Žuta podmornica" opet potonula – treći poraz Viljareala

Fudbaleri Viljareala poraženi u gostima od Kadiza rezultatom 3:1 u prvoj utakmici 4. kola La Lige.

Dvostruki strelac za domaći statav bio je Venecuelanac Darvin Mačis - u 30. i 50. minutu.

Kadiz je, za razliku od Viljareala, odlično otvorio novu sezonu, trenutno je na petoj poziciji sa učinkom od dve pobede, remijem i porazom.

"Žuta podmornica" u četiri runde ima već tri poraza.

Mada, ovog puta nije "mirisalo" na takav epilog po ekipu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kikea Setijena pošto je Norvežanin Aleksander Sorlot doneo gostima prednost i "naterao" igrače Kadiza da "dodaju gas".

Kako je meč odmicao, i tenzije su rasle pa je već u 22. minutu došlo do kavge koja je rezultovala direktnim crvenim kartonom za igrača gostiju Pedrazu (namerno udario rivala).

Bio je to novi loš momenat po Vilajreal, pošto je Kadiz koji minut ranije izjednačio preko Ramosa.

Do kraja poluvremena, brojčano slabije goste matirao je igrač utakmice Mačis svojim prvim golom. Tenzije su se rasplamsale i neposredno po polasku igrača na veliki odmor.

Došlo je do koškanja, umalo i tuče i pravo čudo kako nije došlo do masovnog obračuna.

U nastavku, Kadiz je imao sjajnu poziciju i raspoloženog Mačisa koji je još jednom pogodio mrežu rivala i stavio tačku na trijumf.