Izvor: B92, 08.Nov.2019, 23:55

Votford u 12. kolu ostvario prvu pobedu u sezoni

Fudbaleri Votforda pobedili su Norič rezultatom 2:0 u prvom meču 12. kola Premijer lige.

Votford je uspeo da prekine crnu seriju i upiše prvu pobedu u sezonu tek posle 12 mečeva, dok je Norič nastavio da razočarava posle odličnog starta.

Posle ovog meča Votford više nije poslednji na tabeli, već je tu poziciju preuzela ekipa koja se ove godine vratila u PL.

I pored lošeg rezultata, "kanarinci" su imali bolju igru – 64 odsto poseda lopte, 16 šuteva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na gol naspram 12 protivnika, više puta u okvir, kao i više kornera i slobodnih udaraca.

Na semaforu je, ipak, stajalo 0:2, a za golove su se pobrinuli Delofeu u 2. i Grej u 52. minutu.

Norić je u drugom delu drugog poluvremena imao par odličnih šansi, preko Pukija Luisa i Meklina, ali gola nije bilo iako su gosti igrači sa igračem manje od 65. minuta (isključen Kabasel).

Sada sledi reprezentativna pauza, a u narednom kolu Votford dočekuje Barnli, dok Norič ide na megdan Evertonu.