Izvor: MozzartSport.com, 26.Feb.2021, 18:41

Voša po navici bacila prvo poluvreme, Čović sa penala "oteo" bod Napretku

Minimalac Novosađana u 24. kolu Superlige - 1:0 (0:0)

“Ne bih se žalio da gol damo u poslednjem minutu, jer svakako pobeda je pobeda”, rekao je prvotimac Vojvodine VladanNovevski uoči meča svog tima sa Napretkom. I tako otprilike i bi. Pogodak nije stigao u finišu utakmice, ali je razlika u igri dva tima na Karađorđu bila minimalna. I pitanje je da li bi se rezultatski osetila da Nemanja Čović na startu drugog poluvremena, posle “bačenih” prvih >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 45 minuta, nije iskoristio jedanaesterac i novosadskom timu doneo tek drugu pobedu u prolećnom delu prvenstva, napravivši tako željenu uvertiru pred meč koji ih naredne nedelje očekuje u Beogradu protiv Partizana – 1:0 (0:0) u 24. kolu Superlige.

Još jednom su Lale protraćile prvo poluvreme. Polako im to već ulazi u naviku. Ni 19. put u Superligi ekipa NenadaLalatovića na pauzu nije otišla sa prednošću od makar jednog gola. Jednostavno, Novosađani “sporo pale”. U dosadašnjem delu prvenstva su od, sa današnjim, 44 gola, svega 11 postigli u prvom delu.

Ovog popodneva u Novom Sadu ista priča. Jednu jedinu pravu priliku imao je domaćin u prvom delu, međutim, najbolji strelac ekipe MiljanVukadinović propustio je priliku da kazni dva minuta raniji promašaj Kočića na suprotnoj strani terena.

I još jednom, kao i u većini dosadašnjih mečeva, Voša je po povratku sa odmora dodala gas. Nakon konstantnog pritiska u uvodnih nekoliko minuta nastavka, Novosađani su u 52. minutu nagrađeni za nešto konkretniju igru. Bjeković se “ušunjao” u Napretkovih 16 metara, pobegao čuvaru koji je bio primoran da ga ruši, i arbitar je pokazao na belu tačku, a Čović preuzeo odgovornost i postigao svoj šesti gol u šampionatu.

Bio je to ujedno 13. gol koji je Vojvodina postigla u periodu od 46. do 60. minuta, ubedljivo najefikasnijem kada je u pitanju novosadska Stara dama. Ubrzo je Vojvodina mogla da reši pitanje pobednika, ali su čak tri udarca domaćih fudbalera izblokirana nepsoredno ispred gola Napretka.

Potom identična situacija na drugoj strani, Milošević je posle oštrog centaršuta sa boka u 58. minutu već matirao NikoluSimića, ali se SlavkoBralić isprečio na gol-liniji i sačuvao domaćem timu vredna tri boda.

Napredak je doduše i u poslednjih pola sata igre pokazao zube i nijednog trenutka nije odavao utisak da se radi o ekipi koja se grčevito bori za opstanak - mada ni Vojvodina nije ni nalik timu iz jesenjeg dela - ali ga je Lalatović nešto defanzivnijim izmenama zaustavio na putu ka željenom bodu, koji nikako ne bi bio nezaslužen, da je ekipa MilanaĐuričića stigla do njega.