UŽIVO: Ekvador - Francuska 0:0 (34. minut), Honduras - Švajcarska 0:2 (34. minut)! Dva gola Šaćirija

Izvor: Vesti-online.com, 25.Jun.2014, 23:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golovima Džerdana Šaćirija, Švajcarska vodi 2:0 protiv Hobdurasa, dok nema pogodaka u duelu Ekvadora i Francuske.

Karim Benezma je postigao tri pogotka u dosadašnjem delu šampionata

Selektor "trikolora" Didije Dešam malo je "promešao" karte pa je na klupi ostavio Evru, Valbuenu i još nekoliko standardnih prvotimaca, dok zbog parnih kartona pravo igranja nema Kabaj. Ekvador sve nade polaže u Edena Valensiju, strelca sva tri gola u dosadašnjem toku >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << šampionata.

27. minut - Greška golmana Ekvadora, ali Benzema nije uspeo glavom da ubaci loptu u praznu mrežu.

20. minut - Prvi opasan napad Ekvadora, ali Ener Valensija nije uspeo da prevari defanzivce "trikolora".

18. minut - Povređen je najbolji igrač Ekvadora Ener Valensija.

15. minut - Sisoko lepo šutira sa 16 metara, ali je Domingez bio siguran.

10. minut - Nema uzbuđenja na Marakani. Francuska ima veći posed lopte, ali zasad nema opasnosti po gol Domingeza.

4. minut - Francuzi napadaju od prvog sudijskog zvižduka.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

EKVADOR: Domingez, Paredes, Guagaua, Erazo, Ejovi, Noboa, Minda, Montero, A. Valensija, Arojo, E. Valensija.

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Sako, Košćelni, Dinje, Šnederlin, Matuidi, Pogba, Grizman, Benzema, Sisoko.

U tim Hondurasa, posle odrađenog crvenog kartona, vratio se najbolji igrač Vilson Palasios.

31. minut - GOOOL - Vodi Švajcarska 2:0. Strelac je opet Šaćiri.

22. minut - Šansa za Honduras, ali Bekeles je promašio zicer.

21. minut - Novi pokušaj Šaćirija, ali je neprecizan naturalizovani Švajcarac.

17. minut - Šaćiri je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Valadares odbranio.

6. minut - GOOOOL - Džerdan Šaćiri solo prodorom dovodi Švajcarce u vođstvo. Sjajan šut veziste Bajerna sa 20 metara, nemoćan je Valadares.

3. minut - Šaćiri je imao sjajnu šansu za Švajcarsku, ali je Valadares odbranio njegov šut.

SASTAVI

HONDURAS: Valadares, Bekeles, Bernardez, Figeroa, J. Garsija, O. Garsija, Klaros, Espinoza, Palasios, Kostli, Bengston.

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Šar, Rodrigez, Ilner, Behrami, Mehmedi, Šaćiri, Čaka, Drmić.