Son petom kroz noge, sedam golova na Gudisonu

Izvor: B92, 28.Dec.2015, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spektakularan gol Heung-min Sona za pobedu Totenhema i goleada na Gudisonu obeležili su prve utakmice 19. kola Premijer lige.

Korejac plaćen 30 miliona evra doneo je Spursima veliku pobedu u Votfordu sa 2:1 u poslednjem minutu meča za ulazak u borbu za titulu.

S druge strane, posle dva preokreta i sedam golova Stouk je golom iz penala u nadoknadi vremena savladao Everton na Gudisonu 4:3. Norič je sa 2:0 zakucao Aston Vilu za dno, dok je VBA minimalnom pobedom ostavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Njukasl u zoni ispadanja.

Totenhem je u Votfordu stigao do velike pobede, treće uzastopne koja je dovela Supurse u užu konkurenciju u borbi za titulu. Gosti su poveli u 17. minutu preko Lamele, ali je krajem prvog poluvremena sjajnim pogotkom Igalo izjednačio rezultat.

Usledila je velika borba bez previše gol prilika, da bi pola sata pre kraja Ake dobio crveni karton zbog opasne igre. Totenhem je u finišu meča krenuo na sve ili ništa, a velika tri boda doneo mu je Son, reprezentativac Južne Koreje je petom proturio loptu kroz noge bivšem golmanu Spursa Uerlu Gomešu.

Navijači na Gudisonu su prisustovali spektakularnom meču, ali nisu zadovoljni napustiti tribine. Stouk je savladao Everton golom Marka Arnautovića iz penala u nadoknadi vremena.

Meč u Liverpulu doneo je dva preokreta uz sedam golova, a seriju pogodaka otvorio je u 16. minutu Šaćiri nakon sjajne akcije po levoj strani i asistencije Arnautovića.

Pet minuta kasnije Lukaku ostaje sam na petercu i donosi izjednačenje, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena Krkić izbacio samog Šaćirija pred gol domaćina, a Švajcarac fenomenalnim udarcem tdrugi put trese mrežu.

"Karamele" su preuzele kontrolu u drugom delu, te sredinom perioda stiže do preokreta. U roku od osam minuta Lukaku i Delofe postižu golove za 3:2.

Međutim, deset minuta pre kraja Arnautović beleži drugu asistenciju i omogućava Hoseluu izjednačenje, ali u nadoknadi vremmena cenjeni štoper Evertona Džon Stouns pravi faul u svom kaznenom i omogućava Arnautoviću da fantastičnu partiju potvrdi golom za pobedu.

Aleksandar Mitrović je dobro odigrao kao starter u Birmingemu, ali je pola sata pre kraja propustio sjajnu šansu za pobedu Njukasla.

Šut srpskog reprezentativca je izblokiran klizećim startom u poslednjem trenutku, da bi 12 minuta pre kraja Daren Flečer to pretvorio u trijumf VBA nad Njukaslom.

Houson i Mbokani su doneli Noriču drugu pobedu u poslednja tri kola i izvukli "kanarince" iz zone ispadanja, dok je Aston Vila ostala prikucana za dno tabele sa samo osam bodova, čak 11 od sigurne zone.