Izvor: MozzartSport.com, 19.Jul.2020, 19:38

Sampdorija "poništila" dva gola Parme za pola sata, Kvaljarela podsetio kakav je majstor

Nastavlja se posrtanje Krstaša

Posrtanje Parme se nastavlja. Ekipa Roberta D'Averse od povratka sa pauze igra neprepoznatljivo, ima samo jedan trijumf u tom periodu, a novi neuspeh nanela joj je Sampdorija, iako su Krstaši posle prvih 45 minuta imali dva gola prednosti 2:3 (2:0).

Bio je ovo šesti poraz Parme u poslednjih sedam mečeva, pa je od ekipa koja se do prekida takmičenja nadala izletu u Evropu, posle novog poraza našla upravo ispod Sampdorije koja >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se do pre mesec dana borila za opstanak. Međutim, klub iz Đenove je u neverovatnoj formi, ovim trijumfom stigao je do 15. boda od mogućih 18 u prethodnih šest kola, te je četiri kola pre kraja praktično obezbedio učešće u Seriji A i naredne godine.

Parma je "jedina izašla na teren" u prvih 45 minuta. Krstaši su prelako stizali kako do šansi, tako i do vođstva, pa je već do pauze bilo 2:0 na semaforu. Prvo je Žervinjo sredinom prvog dela podsetio na neke ranije dane kada je svojim nastupima odušlevljavao u dresu Arsenala i Rome. Odličnim driblingom izbacio je čuvara iz igre posle jednog kornera i tako napravio taman toliko prostora da "raketom" pocepa mrežu gostiju, da bi pred kraj prvog poluvremena Bartoš Berežinski pogodio svoju mrežu posle oštre lopte Dejana Kuluševskog. A moglo je da bude i više, pošto je VAR poništio još jedan pogodak domaće ekipe.

Međutim, u nastavku potpuno druga slika. Sampdorija se u život vratila "iz svlačionice" i potom samo nastavila da vrši pritisak na rivala. Isplatila se hrabra igra izabranicima Klaudija Ranijerija koju je naplatio Fabio Kvaljarela svojim 11. golom u sezoni. Daleko je iskusni Italijan od učinka iz prethodne sezone, od restarta čak i ne igra toliko standardno, ali mu mnogo nije ni potrebno da bi pokazao kakav je majstor. Okrenuo se 37-godišnjak u šesnaestercu Parme posle jednog kratkog dodavanja, na trenutak pomerio loptu i iz mesta lobovao nemoćnog Luiđija Sepea, pokazavši da mu godine ne mogu ništa. Fabio je kao vino.

Kvaljarela je direktno učestvovao i kod potpunog preokreta desetak minuta kasnije. Odigrao je iskusni Italijan dupli pas sa Federikom Bonacolijem koji se ubrzo našao ispred gola protivnika i rutinski završio akciju, stigavši tako do svog četvrtog gola na poslednje tri utakmice. Parma je odavno već bila u nokdaunu, pa do kraja nije ni pokušala da se vrati.