Izvor: Sportske.net, 29.Nov.2015, 19:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ronaldo izveo jubilarni 100. penal u karijeri
Portugalski fudbaler bio siguran izvođač, na meču protiv Eibara.
'Kraljevski klub' je slavio na gostovanju u Baskiji, pročitajte ovde, a drugi pogodak je delo 'centuriona', Kristijana Ronalda.
Realov rezervista Lukas Vaskez, koji je petnaestak minuta ranije zamenio Hamesa Rodrigeza, oboren je u kaznenom prostoru Eibara, posle odličnog prodora sa desne strane i tako iznudio najstrožu kaznu.
Sa bele tačke precizan je bio Kristijano Ronaldo, za konačnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << 2-0 u korist Real Madrida.
On je tako izveo svoj 100. udarac sa bele tačke u karijeri.
30-godišnjak ima odličan prosek realizacije najstrože kazne, i do sada je od 100. pokušaja, uspeo da pogodi 86 udaraca, dok je 14 puta promašio.
Samo u španskom prvenstvu izveo je 53 penala i promašio samo šest. On je pretekao Ronalda Kumana na drugom mestu igrača sa najviše izvedenih penala u Primeri, dok je Ugo Sančes daleko na prvom mestu sa 71.
Današnjim pogotkom protiv Eibara, on se izjednačio na listi najboljih strelaca u Primeri, sa Ugom Sančezom, sa 234 postignutih golova.
Takođe, portugalski fudbaler je postao treći najbolji strelac 'Liga petice', pošto je na večnoj listi prestigao Stivija Blumera, i sada na kontu ima 318 golova. U narednom periodu, imaće priliku da prestigne Gerda Milera (365) i Džimija Grivsa (366), možda već ove sezone.








