Real siguran, Sevilja bolja od Valensije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2015, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima Eibar sa 2:0 (1:0) u meču 13. kola španske Primere.

Tim Rafaela Beniteza slavio je u Andaluziji golovima Gereta Bejla u 43. i Kristana Ronalda u 82. minutu iz penala.

Real je sa nova tri boda, posle dva poraza zaredom u Primeri, prišao vodećoj Barseloni na šest bodova, ali i dva gradskom rivalu Atletiku.

Jedno od najprijatnijih iznenađenja prvenstva, Eibar, i pored poraza ostao je na sedmoj poziciji.
Sevilja pobedila Valensiju

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 1:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 13. kola španske Primere.

Sevilja je pred punim stadionom Ramon Sančes Pishuan u potpunosti nadigrala Valensiju, koja je utakmicu završila sa devetoricom igrača na terenu.

Jedini gol na utakmici postigao je Serhio Eskudero u 50. minutu na asistenciju Evera Banege.

Valensija tokom cele utakmice nije uputila nijedan šut ka golu Sevilje koja je, između ostalog, izvela 17 kornera.

Sevilja je ovim trijumfom prišla na samo bod zaostatka devetoplasiranoj Valensiji koja ima 19 bodova.