Izvor: B92, 27.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palakanestro: Porazi bolonjskih timova, Šekularac slab

U mečevima drugog kola prvenstva Italije u košarci najveće iznenađenje dogodilo se u Fabrijanu. Domaći Karifak demolirao je bolonjski Virtus sa 35 koševa razlike!!! Ključni period igre bila je druga četvrtina koju je največi italijanski klub izgubio rezultatom 13:37. Sada je Virtus (ove sezone pod imenom Skiper) na dnu tabele sa dva poraza Poražen je i drugi bolonjski klub, Šćepanovićev Fortitudo, i to kod kuće od Rozeta. Evo rezultata drugog kola:

Milano - Napulj 92 - 89

Najslabiji igrač utakmice u Fabrijanu bio je Mladen Šekularac, čiji je učinak -6 bodova (mnogi od vas će razumeti šta to znači, jer su učestvovali u igri Ja, selektor). Šćepanović je postigao 14 poena za Fortitudo, uz 6 izgubljenih lopti. Najbolji igrač Rozeta, Portorikanac Fahardo (nije igrao na SP) umalo je dosegao tripl-dabl (15p, 10s, 7ul). Karlton Majers je nadigrao Miću Berića i doneo tesnu pobedu Rimskom Virtusu. Berić je postigao više poena (31:27), ali je šutirao dobro samo za 3 (7/10, naspram 1/8 za dva). Dušan Vukčević bio je igrač utakmice u kojoj je Monte Paski pregazio Tršćane. On je za 31 minut zaradio 24 boda.