Izvor: Sportske.net, 22.Sep.2018, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL - U Mančesteru se boje "Vukova", Liverpul nastavlja po starom! (video)

Siti "petardirao" po Velsu, kolo obeležio i rezervista Barnlija.

U terminu od 16 sati odigrano je još šest utakmica engleske Premijer lige.

Liverpul nastavlja sa odličnim partijama ove sezone pošto su na svom terenu pobedili Sautempton sa 3:0. Poveli su "Redsi" autogolom Hoeta u 10. minutu, a Žoel Matip je u 21. minutu duplirao prednost svoje ekipe. Konačnu "presudu" "Svecima" doneo je Mohamed Salah u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.
Mančester siti je u Kardifu ubedljivo savladao domaćina rezultatom 5:0. Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, a goleadu je otvorio Serhio Aguero u 32. minutu. Tri minuta kasnije strelac je bio Bernard Silva, a u 44. Ilkaj Gundogan je povisio na 3:0. Odličnu partiju "Građana" zaokružio je Rijad Marez golovima u 67. minutu, samo šest nakon ulaska u igru, i 89. minutu igre.

Vulverhempton je ponovo bio koban po mančesterski tim. Nakon Sitija, uzeli su bod i Junajtedu na Old Trafordu, bilo je 1:1. Brazilac Fred je postigao svoj prvi pogodak u dresu "Crvenih đavola" u 18. minutu, ali je Žoao Mutinjo u 53. minutu obezbedio "Vukovima" veliki bod pred nastavak sezone u Premijer ligi.

Barnli je nakon šest kola konačno uspeo da trijumfuje pošto su bili bolji od Bornmauta rezultatom 4:0. Impresivno prvo poluvreme domaće ekipe potvrdili su Matej Vidra pogotkom u 39. minutu i Aron Lenon dva minuta kasnije, dok smo u drugom delu igre videli još dva gola rezerviste Ešlija Barnsa. Englez je prvo zatresao mrežu u 84. minutu, a zatim i četiri minuta kasnije.

Lester je uspeo da preokrene i slavi protiv Hadersfilda na svom terenu sa 3:1. Gosti su poveli preko Matijasa Jorgensena već u petom minutu, ali onda je usledio žestog odgovor "Lisica". Keleči Ihenačo izjednačio je 19. minutu i tako najavio preokret koji je usledio u drugom delu igre. Golovima Džejmsa Medisona u 66. minutu i Džejmija Vardija devet minuta kasnije, Lester je osvojio svoj deveti bod.

Na meču između Kristal Palasa i Njukasla nije bilo golova, a Luka Milivojević je kao kapiten predvodio londonski tim tokom čitavog meča.