LIGA ŠAMPIONA UŽIVO: Monako smanjio vođstvo, Mbape (konačno) savladao Bufona! (VIDEO)

Izvor: BKTV News, 09.Maj.2017, 21:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na portalu BKTVNews možete uživo da pratite revanš meč polufinala Lige šampiona između Juventusa i Monaka.

Everything ready for the arrival of the players in the Juve dressing room. #AccessAllAreas #UCL pic.twitter.com/yEDHhWB5MT

Kao i svlačionica gostiju...
Kit ready and waiting for the two men Monaco hope can fire them back into this tie. #AccessAllAreas #UCL pic.twitter.com/5mzSSqUs2o

Ovo su sastavi...

Here's how the two teams will start tonight. Follow the action live here: https://t.co/SnG1XWEiSO #UCL pic.twitter.com/C96BLzlpGy

A ovo sjajna koregrafija koju su priredili domaći navijači!

Time for Cardiff. ⚪⚫ #ItsTime #JuveASM #FINOALLAFINE pic.twitter.com/HW6YnX1iYx

Sve je spremno za veliki meč, posle kog ćemo znati ime prvog putnika za Kardif! Budite uz BKTVNews!

Ofanzivno su krenuli "kneževi" - logično, nemaju šta da izgube, Juventus ima prednost od 2:0 iz prvog meča.

Već u petom minutu stativa za Monako, ali ofsajd u kom se našao Kilijan Mbape. Nedugo zatim zapretio je i Falkao snažnim, ali nepreciznim udarcem iz daljine.

U 10. minutu viđena je i prva izmena, iznuđena. Povredio se Sami Kedira, zamenio ga je Klaudio Markisio.

Early change for Juventus as Khedira is unable to continue, he is replaced by Marchisio. #UCL

Pet minuta kasnije viđen je prvi ozbiljniji napad domaćeg tima, kada je Mario Mandžukić spustio loptu glavom za Paola Dibalu, a on loše šutirao.

Posle uvodnih 15 minuta Juventus se oslobodio pritiska gostiju.

U 22. minutu dvostruki strelac iz prvog meča Gonzalo Iguain imao je priliku, ali njegov pokušaj loba nije završen kako je želeo.

CHANCE! Higuaín finds himself in the clear, he tries a deft chip over the goalkeeper but it is not powerful enough & Glik clears. #UCL

Svega 180 sekundi kasnije u sudaru dva Hrvata - Mandžukića iz napada Juventusa i Subašića na golu Monaka - kao pobednik je izašao drugonavedeni. Sjajna prilika za Juventus otišla je u nepovrat, pošto je Subašić odlično zaustavio udarac Mandžukića u situaciji jedan na jedan.

SAVE! Mandžukić is in this time, latching onto Higuaín's pass. Subašić denies him with a brilliant save. #UCL

Nastavio je sa napadima Juventus, u poslednjem trenutku ispred Pjanića intervenisao je Rađi i izblokirao šut.

Nije mnogo prošlo, a Falkao je imao priliku na drugoj strani, kada je šutirao iz prve, ali je Bufon sjajno intervenisao. Ipak, još jedan ofsajd, koji je nešto ranije "skrivio" Glik.

Popustila je odbrana Monaka u 33. minutu. Šutirao je Mandžukić glavom posle centaršuta s desne strane, Subašić odbranio, ali lopta se vratila hrvatskom napadaču i on ju je sproveo u mrežu.

Sjajna reakcija!

1-0 Mandzukič !! ♥️♥️♥️ #JuveASM #ItsTime #TeamJuve #TeamItalia #Juve #Juventus #UCL pic.twitter.com/3QeWszIDqB

Skočili su navijači Juventusa kada je Iguain posle tri minuta postigao gol, ali dosuđen je ofsajd, deluje pomalo i kasno. Nastavili su domaći s napadima, ponovo je Argentinac bio najbliži golu, ali Subašić još jednom na visini zadatka.

Pet minuta pred veliki odmor i prvi žuti karton na meču, dobio ga je Falkao.

40' Carton jaune pour @FALCAO pour un tacle en retard sur Chiellini. (1-0) #JUVASM

Kjelini je intervenisao ispred Falkaa koji je bio na pola koraka od gola domaćih.

Dibala je propustio još jednu šansu, tačnije još jednom je sjajan bio Subašić, a posle kornera u 44. minutu sjajan gol postigao je Dani Alveš.

Uživajte u ovoj bombi!

WHAT A GOAL BY DANI ALVES!! 2-0!! pic.twitter.com/xFlN2YOu8q

Već posle prvih 45 minuta može se reći da je Juventus prvi finalista Lige šampiona.

He shoots; he scores. What a strike from @DaniAlvesD2! #UCL pic.twitter.com/PAko0jwsTt

Počelo je drugo poluvreme.

Dobili smo i zvaničan podatak - na tribinama je prisutno 40.244 gledaoca.

U 54. minutu Monako je izvršio prvu izmenu, Fabinjo je zamenio Mendija koji je dobio žuti karton odmah na početku drugog dela.

54' ? Fabinho entre à la place de @benmendy23. (2-0) #JUVASM

U istom minutu Kvadrado je zamenio Dibalu i već u prvom napadu imao šansu kada je šutirao iskosa s desne strane nakon što je utrčao u kazneni prostor, ali njegov udarac je izblokiran.

Nešto po isteku jednog časa igre, lep gest Mandžukića koji je sudiji rekao da je on poslednji igrao loptom, te je tako umesto kornera za njegov tim dosuđen gol-aut za Monako.

Mbape je odmah nakon toga propustio šansu, odlično je intervenisao Bufon, ali sledeću nije.

Igrao se 69. minut kada je najtraženiji mladi igrač sveta savladao iskusnog čuvara mreže, nije mu bilo teško da posle dodavanja Motinja zatrese mrežu.

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.