Izvor: MozzartSport.com, 20.Apr.2021, 20:53

Kraj šampionske trke u Nemačkoj: Poraz Lajpciga najavio titulu Bajerna (VIDEO)

Ako je i bilo dileme, Keln je verovatno rešio pitanje šampiona

Posle igre mačke i miša - ali i vrtenja ukrug, bez konkretnog učinka - u prvom poluvremenu, šok za fudbalere Lajpciga u 46, pa u 60. minutu. Oba u režiji Jonasa Hektora.

Iako su u 59. minutu preko Amadua Hajdare uspeli da neutrališu prvo vođstvo domaćina, gosti su na kraju poraženi 2:1 i, po svemu sudeći, ispali iz trke za titulu. Bajern je na velikih sedam bodova prednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i utakmicu manje. Teško da će Bavarci propustiti da nadovežu devetu titulu, a osvoje ukupno 31. od osnivanja.

Krenuo je Lajpcig u juriš od starta, ali su se Jarčevi, pretposlednji tim na tabeli, uspešno branili prvih 45 minuta, a onda ekspresno po povratku sa odmora iskoristili loše postavljenu odbranu gostiju i poveli. Horn je centrirao, a Hektor ostao sam. Hajdara je udarcem sa ivice kaznenog uspeo da vrati goste u igru, ali je samo minut kasnije ponovo isti igrač vratio Kelnu prednost na majstorsku asistenciju petom Ondreja Dude.

U poslednjim trenucima meča priliku da svom timu donese makar bod imao je Džastin Klajvert, ali je pogodio stativu.