Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 19:38

Kakva akcija, kakav gol! Konačno Betis, konačno Borha (VIDEO)

Osasuna baš u krizi

Pet poraza u poslednjih šest mečeva je imao Betis i Andaluzija je brujala o krizi zeleno-belih. Preispitivala se i pozicija Manuela Pelegrinija, rezultati i igra su bili ispod svih očekivanja.

I konačno je Betis danas proradio! Naišao je na još jedan tim u krizi i gurnuo ga u još dublji kanal. Andalužani su slavili 2:0 u Pamploni protiv Osasune i sada Pelegrini lakše diše.

Osasuna je tradicionalno lak rival za tim >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << iz Sevilje. Betis na poslednja tri meča protiv Osasune nije primio gol, a na pet od šest joj je dao makar dva gola. Ključna stvar je danas bila je da je gori Osasunin napad ili Betisova odbrana. Osasuna je dala samo osam golova od početka prvenstva (najmanje u ligi), dok je Betis primio čak 23 (najviše u ligi). Ispostavilo se da je Osasunin napad ipak gori...

Betis je krenuo jače i pretio preko Fekira i Rodrigeza, ali je Osasunin golman Erera sjajan ove sezone. Osasuni je trebalo skoro pola sata da ozbiljnije zapreti, a imala je i sreće što Brašanac nije dobio crveni karton za grub start.

I drugo poluvreme su gosti otvorili bolje. Pretili su Fekir, Rubijal, Vilijam Karvaljo... Ali gola nije bilo. Sve dok Pelegrini sa klupe nije podigao često kritikovanog golgetera Borhu Iglesijasa. Manje od pet minuta je bilo dovoljno Iglesijasu da postigne toliko važan gol za njega i ekipu.

Fenomenalna akcija je to bila u 76. minutu. Krenula je iz peterca Betisa i završila se za 13 sekundi loptom u mrežu Osasune posle proigravanja Fekira za Iglesijasa. Bio mu je to prvi gol posle 10 meseci i 25 mečeva posta!

Na kraju je Miranda u nadoknadi vremena postavio konačnih 2:0 i najavio neka bolja vremena za Betis. Ali i teške dane za Osasunu...