
Izvor: B92, 29.Nov.2023, 15:29
Evroliga zamenila domaćinstvo – Turci nisu spremni ga ugoste Makabi
Evroliga je saopštila da će se meč 14. kola između Anadolu Efesa i Makabija koji je 14. decembra trebalo da bude odigran u Istanbulu, igrati u Beogradu.
Takva odluka donesena je nakon preporuke viših instanci, odnosno ministrastava spoljnih poslova dve zemlje, navodi se u saopštenju Evrolige.
Makabi će tako, u Beogradu, gde je domaćin zbog rata u svojoj zemlji, dočekati Efes, a u Turskoj bi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << onda trebalo da gostuje u februaru, ako tada za to bude bilo uslova.
Turci, zbog naklonosti prema Palestincima, nisu raspoloženi da ugoste izraelski tim pa je Evroliga morala da interveniše i donela je jedino razumno rešenje u ovoj situaciji.
Makabi će protiv Efesa u Beogradu igrati bez prisustva navijača, kao i sve dosadašnje mečeve koje je igrao u "Pioniru".
"Ponos Izraela" je jedini meč ove sezone kod kuće odigrao još u začetku sezone protiv Partizana.
U svim ostalim utakmicama bio je domaćin u hali "Aleksandar Nikolić".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Turska
Evroliga zamenila domaćinstva Makabiju i Efesu
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2023
Košarkaši Makabija i Efesa igraće meč 14. kola Evrolige u Beogradu umesto u Istanbulu, saopštila je danas Evroliga na zvaničnom sajtu.