Bekenbauer neće da osudi Blatera

Izvor: B92, 29.Maj.2015, 17:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bekenbauer neće da osudi Blatera

Legendarni Franc Bekenbauer odbio je da osudi predsednika Svetske fudbalske federacije Sepa Blatera za korupcionaški skandal koji je pogodio tu organizaciju.

Bekenbauer smatra da je problem FIFA u sistemu, a ne u jednom čoveku.

„Bivši predsednik Fudbalske federacije Nemačke Teo Cvanciger jednom je rekao da nije važan čovek, nego sistem, a njega >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je veoma teško promeniti“, rekao je počasni predsednik Bajerna.

Kongres FIFA odlučuje na predsedničkim izborima da li će poverenje ponovo dati Blateru, ili njegovom protivkandidatu jordanskom princu Aliju bin Al Huseinu.

Šestorica zvaničnika FIFA uhapšena su u sredu, dva dana pred izbore za čelnika FIFA, pod optužbom za korupciju, a na zahtev za ekstradiciju američkih vlasti.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.