Barsa na kolenima: Bjelica i Ročesti srušili Katalonce

Izvor: Vesti-online.com, 20.Okt.2017, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva pobeda crveno-belih u Evroligi. Posle nesrećnog poraza u Kaunasu protiv Žalgirisa, Crvena zvezda je u paklenoj atmosferi "Pionira" slavila protiv favorizovane Barselone - 90:82. Velika uspeh i podstrek za nastavak sezone čete Dušana Alimpijevića, koja je nanela prvi poraz u sezoni izabranicima Sita Alonsa.

Odigrali su crveno-beli fantastično ceo meč i najavili da će i ove sezone srpski šampion da bude iznenađenje i ravnopravan rival "alama" iz Evrope. Briljirali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su Milko Bjelica i Tejlor Ročesti, koji su bili nerešiva enigma po Katalonce. Odlične role imali su Pero Antić, Matijas Lesor i Ognjen Dobrić i Barsa je na kolenima.

Napred Zvezda oleee, odjekuje Pionirom, slavlje igraca i navijaca pic.twitter.com/OhOVkGjU28

Od prvog minuta, domaćin je u paklenoj atmosferi poveo i prednost nije ispuštao do 37. minuta, kada je Hanga poenima iz kontre doveo Katalonce u prvu i jedinu prednost - 80:79. Međutim, u sledećem napadu Bjelica pogađa trojku, a onda je na scenu stupio plej crveno-belih Tejlor Roesti, koji je vezao četiri poena. Katalonci su smušeno igrali u poslednjih minut i po. Grmljavina iz hrama srpske košarke paralisale je goste, koji su pravili početničke greške, a Zvezda je sve to kažnjavala.

Vodila je Zvezda i +14 - 55:41 sredinom treće četvrtine, ali su Serafan, Ertel i Tomić uveli meč u neizvesnu završnicu, ali za razliku od Kaunasa, ovaj put ruka Tejlora Ročestija nije zadrhtala u finišu. Zvezda je slavila i najavila da su je mnogi prerano otpisali. Padaće giganti u Beogradu i u budućnosti...

Na ovom meču zbog povrede nije igrao Nemanja Dangubić.

U trećem kolu, u utorak, Zvezda će igrati na gostovanju protiv moskovskog Himkija, a Barselona će biti domaćin Žalgirisu.

* Trener Barselone optužio sudije za poraz

* Ročesti: Navijači su me vodili

Evroliga: Himki slavio protiv Litvanaca, Dženkins i Micić bez poena

* Alimpijević: Timska pobeda, ali moramo da je potvrdimo u Zagrebu

* VIDEO: Himna Evrolige ne može da se čuje u "Pioniru"

40. minut - Zvezda na pragu pobede, ima +4  - 86:82 i loptu, 19 sekundi do kraja. Bjelica sa linije slobodnoh bacanja stavlja tačku na trijumf Zvezde - 88:82. KRAJ - 90:82, PRVA POBEDA U EVROLIGE ZVEZDE!

#VestiLive #VestiSport 1. pobeda u @EuroLeague sezoni za @kkcrvenazvezda protiv @FCBarcelona 90:82, @Trochestie 22p, @BjelicaMilko 23p pic.twitter.com/IO5Ac8ueh2— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

38. minut - Hanga dovodi Barsu u vođstvo, trojka Bjelice - 82:80.

Na 2.40 do kraja prvo vodjstvo @FCBarcelona 79:80, trojka @BjelicaMilko za novu prednost @kkcrvenazvezda 82:80 — Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

37. minut - Trojka Ertela, 77:76. Ročesti vraća+ 4 - 79:76.

#VestiLive na 4.33 do kraja @kkcrvenazvezda vodi 77:73 biće uzbudljiva završnica pic.twitter.com/VQcDDbey4c— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

34. minut - Za manje od minut serija 6:0 Barse, 70:65. Drama u "Pioniru". Lesor pogađa uz faul, 73:65.

#VestiSport uzvraća @FCBarcelona mini serijom 6:0 za 70:65, prekida @ThiasLsf za 72:65 — Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

33. minut - Dobriiiić, nova trojka, 70:59, Zvezda sjajna, vraća dvocifrenu prednost. Hanga vraća trojku - 70:62.

#VestiSport #VestiLive sa sve vezane trojke @OgnjenDobric vraća dvicifeenu prednost @kkcrvenazvezda 70:59 pic.twitter.com/Lod5t1im2D

30. minut - Trojka Oriole - 62:57. Posle tri četvrtina, prednost Zvezde samo pet poena - 62:57.

#VestiSport #VestiLive pred 4/4 @kkcrvenazvezda vodi sa 62:57 protiv @FCBarcelona, @Trochestie 14p, @BjelicaMilko 12p, @kslife7 16p pic.twitter.com/qpSBT4gtLn— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

28. minut - Barsa pravi seriju 4:0 - 57:47. Trojka Ertela, 7:0 serija Katalonaca, Alimpijević traži tajm-aut, kriza domaćina u napadu.

#VestiLive #VestiSport serija @FCBarcelona 7:0 i gosti su ponovo u igri 57:50 pic.twitter.com/JhpFMpsu4w— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

24. minut - Sjajan poen Feldina uz faul, Zvezde ne da dvocifrenu prednost - 51:39.

#VestiSport #VestiLive u 25. minutu @kkcrvenazvezda je došla do maksimalnih +14 u duelu sa @FCBarcelona 55:41 pic.twitter.com/hnIc9plZtP— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

TREĆA ČETVRTINA

#VestiSport #VestiLive večeras u Pioniru 6.086 gledalaca @kkcrvenazvezda @EuroLeague pic.twitter.com/V5QG7vcIeC— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

20. minut - Posle prvog poluvremena - 44:32 za Zvezdu, sjajnih 20 minuta crveno-belih u paklu "Pionira".

#VestiSport na poluvremenu u Pioniru @kkcrvenazvezda - @FCBarcelona 44:32, @Trochestie 12p, @BjelicaMilko 10p, @kslife7 12p pic.twitter.com/oy92yJUNSe— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

19. minut - Dve trojke Ročestija za +12 - 44:32.

#VestiSport @kkcrvenazvezda uzvraća mini serijom 5:0 i vodi 38:28 protiv @FCBarcelona pic.twitter.com/cDm2m8eU89— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

17. minut - Novi poeni centra Barse Serafana, Alimpijević mora da traži tajm-aut, samo +5 za Zvezdu - 33:28. Bjelica prekida seriju gostiju - 34:28.

serijom 8:0 @FCBarcelona smanjuje prednost @kkcrvenazvezda sa +13 na 33:28 pic.twitter.com/mlztIZFTRj— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

Delije su na početku utakmice oborile rekord kada je u pitanju buka, čak 112,8 decibela @kkcrvenazvezda @EuroLeague pic.twitter.com/NagU8f2Gll— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

10. minut - Fantastičnih 10 minuta Zvezde, +11 za crveno-bele - 24:13.

#VestiSport #VestiLive posle 1/4 @kkcrvenazvezda - @FCBarcelona 24:13 @BjelicaMilko 7p, @ThiasLsf 6p pic.twitter.com/oPJvNyQSjM— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

1. minut - Utakmica je počela. Naravno, pre početka meča nije se čula himna Evrolige. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Lazić, Lesor i Bjelica.

#VestiSport #VestiLive Delije po starom opet se nije čula himna @EuroLeague pic.twitter.com/XDANtmOtGp

#VestiSport #VestiLive delije pevaju "racunajte na nas" pic.twitter.com/wtLjoHS31e

U "Pioniru" su i fudbaleri Crvene zvezde. Ovacije za izabranike Vladan Milojevića.

#VestiLive #VestiSport na mecu su i fudbaleri Zvezde, pionir je odjekivao "Fuc* you Arsenal" pic.twitter.com/pWT8m8LZKX— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

Na 25 minuta pre početka meča, "Pionir" je pun.

#VestiSport #VestiLive na 25 minuta do pocetka meca @kkcrvenazvezda - @FCBarcelona Pionir je pun. pic.twitter.com/AE7OodfHSW— Vesti OnLine (@VestiOnLine) 20. октобар 2017.

"Pionir" se puni, nema sumnje da će hram srpske košarke da bude dupke pun.

#VestiSport #VestiLive @kkcrvenazvezda pic.twitter.com/J7pdxB3F2f

* Alimpijević upozorava: Barselona je jedan od najrespektabilnijih timova Evrolige