Izvor: RTS, 09.Okt.2022, 17:31

Atalanta prekinula pobedničku seriju Udinezea - podela bodova u Udinama

Fudbaleri Udinezea i Atalante odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici devetog kola italijanske Serije A. Monca je kod kuće savladala Speciju rezultatom 2:0, a Salernitana je pobedila Veronu 2:1.
Posle šest pobeda u nizu u Seriji A, fudbaleri Udinezea su upisali drugi remi u sezoni, ali mogu biti zadovoljni bodom jer su do 67. minuta gubili 2:0 od Atalante.

Vodili su gosti na poluvremenu golom Ademole Lukmana iz 36. minuta. Povisili su na 2:0 u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 56, a strelac je bio Mjurijel sa bele tačke.
Delofeu je pogodio sjajno iz slobodnog udarca za 1:2, a bod Udinezeu doneo je Peres u 78. minutu.
Fudbaleri Monce savladali su Speciju 2:0, što im je treća uzastopna pobeda u domaćem prvenstvu.
Domaći su poveli u 32. minutu golom Karlosa Augustoa, posle asistencije Matea Pesinija, a konačnih 2:0 postavio je Pablo Mari u 63. minutu.
Salernitana je kod kuće slavila protiv Verone 2:1, pa su fudbaleri iz grada Romea i Julije zabeležili četvrti uzastopni poraz i nalaze se u zoni ispadanja.

Dija je postigao pobedonosni pogodak u sudijskoj nadoknadi. Prethodno je domaćin poveo preko Pjateka u 18. minutu, da bi Depaoli u 56. minutu izjednačio na 1:1.
Srpski reprezentativci Darko Lazović i Ivan Ilić nisu bili ni u protokolu za meč. Ivan Radovanović je odigrao celu utakmicu i u 97. minutu dobio crveni karton.
Posle drugog gola Salernitane došlo je do tuče među igračima, a crvene kartone su zaradili Radovanović i Čekerini.