Albanci žele da zabrane meč Trepče i Zvezde

Izvor: B92, 18.Sep.2019, 11:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Albanci žele da zabrane meč Trepče i Zvezde

Kosovski fudbalski savez reagovao je kod FIFA i UEFA kako bi sprečio utakmicu između Trepče i Crvene zvezde u Zvečanu.

U saopštenju je navedeno da se zakazivanjem te utakmice "krše propisi".

U saopštenju objavljenom na sajtu Saveza samoproglašene države, potpisanom od predsednika Agima Ademija, ističe se da Trepča kao klub iz Kosovske Mitrovice nema pravo da igra takmičenja pod okriljem FS Srbije.

"FIFA i UEFA moraju hitno da reaguju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i spreče kršenje svojih statuta i istovremeno sprečavaju bilo šta što bi destabilizovalo situaciju na "severu" Kosova", navodi se.

Oni su pozvali nadležne institucije da se hitno pozabave tom temom i preduzmu odgovarajuće mere kako bi, kako se ističe, zaštitili integritet Kosovskog saveza.

Utakmica između Trepče i Crvene zvezde u šesnaestini finala Kupa Srbije igra se 25. septembra.
Pogledaj vesti o: Fudbal,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.