Izvor: MozzartSport.com, 05.Jun.2020, 23:10

Ako Gornjik ne aktivira klauzulu Zvezda bi mogla da dobije veliko pojačanje! Jirka pogodio levom, pa desnom, Lehija se provukla u Zabžeu (VIDEO)

Odlična partija mladog Slovaka na pozajmici iz redova srpskog šampiona

Ako Gornjik ne aktivira klauzulu od 700.000 evra Crvena zvezda bi mogla da dobije vredno pojačanje za narednu sezonu u vidu Erika Jirke. Odlični Slovak je izuzetno napredovao u igri i više se o njemu ne može govoriti samo kao o odličnom trkaču. Igrač na pozajmici u Zabžeu postigao je dva odlična gola na prvenstvenoj utakmici sa Lehijom iz Gdanjska, koji nažalost nisu bili dovoljni da njegova >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ekipa osvoji tri već viđena boda - 2:2 (1:0).

Brzonogi Slovak je prvo odlično reagovao posle prekida u 19. minutu. Naleteo je na odbijenu loptu i snažnim udarcem levom nogom pronašao put do mreže. U 66. minutu Jirka je pokazao da ume odlično i da pogodi metu sa distance. Odlično je ispratio kontranapad svog tima, a onda sa ivice kaznenog prostora unutrašnjim delom kopačke pogodio suprotan ugao protivničkog gola. Sada je došao cifre od četiri postignuta pogotka na ukupno osam mečeva u dresu Gornjika.

Ali, domaćinu je pala koncetracija u finišu utakmice, pa je rezervista Lukaš Zvolinski sa dva pogotka doneo bod Lehiji. Goirnjik je sa ovim bodom skočio na deveto mesto, a Lehija na šestu poziciju poljskog prvenstva.

POLJSKA 1 – 28. KOLO