Bugari poslali poruku Partizanu preokretom protiv Slovana, prošli Maribor i Legija

Izvor: Blic, 25.Jul.2013, 00:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri bugarskog šampiona Ludogoreca igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv prvaka Srbije Partizana, pošto su u revanšu druge runde pobedili Slovan iz Bratislave sa 3:0, i preokrenuli posle poraza u Slovačkoj od 2:1. U treću rundu plasirao se i Maribor koji je pobedio maltešku Birkirkaru sa 2:0, i varšavska Legija, koja je bila bolja od TNS-a iz Velsa sa 1:0.

Činilo se da je u velikim problemima Ludogorec pred revanš sa Slovanom - >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poražen je na startu bugarskog šampionata od Ljubimeca sa 1:0, otpušten je trener Petev i šef stručnog štaba postao je Stojčo Stoev, a šok-terapija je prijala igračima.

Samo 12 minuta igre bilo je dovoljno Ludogorecu da povede sa 2:0 i dođe do rezultata koji vodi u treće kolo. Prvo je Ivan Stojanov doveo tim u vođstvo, a nekoliko minuta kasnije efikasan je bio i Abalo, a kod oba pogotka asistirao je Kaikara.

Nije uspevao Slovan da postigne gol koji bi doneo ravnopravnost i eventualne produžetke, a u 78. minutu nade im je srušio Abalo novim pogotkom za siguran plasman u treću rundu i duel sa Partizanom, koji je uz bledu igru i bez pobede u dvomeču sa Širakom ostvario plasman u treće kolo.

Maribor je ostavio bled utisak na Malti remijem bez golova sa Birkirkarom, ali se iskupio pred svojim navijačima u revanšu. Mučenje je trajalo do 28. minuta kada je Goran Cvijanović doneo vođstvo "ljubičastima", a dileme su rešene pogtkom Vilera u uvodnim minutima drugog poluvremena, čime je zakazan duel sa APOEL-om.

Legija iz Varšave je sav posao protiv TNS-a obavila u prvom meču sa 3:1 u Velsu, a pobeda je zabeležena i u revanšu u Poljskoj. Zadovoljili su se domaćini minimalcem, jedini pogodak na meču postigao je Dvališvili, a svih 90 minuta za Legiju odigrao je Miroslav Radović.