Kveri zaustavio Novakov pohod

Izvor: RTS, 04.Jul.2016, 01:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak Đoković neće odbraniti titulu na Vimbldonu. Najbolji teniser sveta poražen u borbi za osminu finala od Amerikanca Sema Kverija sa 3:1, po setovima 7:6, 6:1, 3:6, 7:6.
Novak nije uspeo da preokrene meč, posle gubitka dva seta u petak, danas je uspeo da osvoji treći >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << set, međutim nije uspeo da sačuva brejk prednosti u petom tako da Kveri uspeo da izbori taj-brejk u kome je bio sigurniji i stigao do neočekivanog trijumfa.

Meč koji je trajao dva dana, a bio je prekidan u četiri navrata zbog kiše, pripao je odličnom Amerikancu. Kveri je tokom celog meča sjajno servirao i parirao našem teniseru u svim elementima igre. Stoga i ne čudi što je Kveri uspeo da iskoristi svoje šanse i pobedi Đokovića.
Posle prvog dana protivnik je vodio sa 2:0. Prvi set je dobio u taj-brejku. U drugom koristi drastičniji pad u igri našeg tenisera i ovaj period igre dobija sa 6:1. Usledio je prekid zbog kiše, a nastavak meča je pomeren za subotu.
Novi dan doneo je mnogo bolju igru Đokovića. Međutim, usledili su novi prekidi zbog kiše. Novak uspeva da dobije treći set sa 6:3. Nakon još par prekida, četvrti set je rešen u taj-brejku.
Novaka je krenuo sigurnije i stigao do mini-brejka, ipak Kveri preokreće rezultat i uspeva da iskoristi drugu set loptu i reši meč u svoju korist.
Tok današnjeg dela meča:
18.06 - Kraj meča Kveri je savladao Đokovića sa 3:1.
18.05 - Taj-brejk, Đoković - Kveri: 1:0 (mb), 2:0, 2:1 (mb), 3:1, (mb), 3:2, 3:3 (mb), 4:3, 4:4, 4:5, 4:6 (mb), 5:6, 5:7, kraj
17.57 - Novak osvaja svoj servis, 6:6.
17.53 - Igrači su izašli na teren. Nakon zagrevanja sledi nastavak meča.
16.50 - Ponov počinje kiša, novi prekid.
16.48 - Kveri lako osvaja svoj servis i vodi sa 6:5.
16.44 - Usledio je Novakov servis za set. Kveri se ne predaje, napada - 0:30, a potom dolazi do dve vezane brejk šanse, 15:40. Drugu koristi i vraća brejk, 5:5.
16.40 - Naš teniser pritiska servis protivnika, 15:30, a potom dolazi do dve vezane brejk šanse. Dva sjajna servisa protivnika za izjednačenje. Đoković osvaja i treću šansu, ali i ona odlazi u nepovrat. Četvrtu brejk loptu koristi i sada ima prednost, 5:4.
16.35 - Đoković lako osvaja svoj servis gem, 4:4.
16.32 - Još jedan gem na razliku, ovog puta na servis protivnika. Međutim, Amerikanac ovog puta nije dozvolio brejk šasu, nakon tri izjednačenja osvaja svoj servis, 3:4.
16.27 - Nastavlja se velika borba. Kveri napada servis našeg tensera i osvaja dve vezane brejk šanse. Novak uspeva da se odbrani, izjednačenje. Međutim, Amerikanac osvaja i treću priliku, ali Đoković uspeva da je neutrališe. Usledilo je još jedno izjednačenje posle prednosti za našeg tenisera. Novak vezuje još dva poena i osvaja gem, 3:3.
16.19 - Novak uzvraća istom merom i sada on ima brejk šansu. Sjajan servis Kverija za izjednačenje. Posle duge razmene Novak izlazi kao pobednik i osvaja drugu brejk loptu u gemu. As servis Amerikanca za novo izjednačenje. Potom Kveri vezuje još dva poena i osvaja gem, 2:3.
16.13 - Amerikanac pritiska servis našeg tenisera, 15:30, a potom osvaja i prvu brejk loptu, 30:40. Odličan drugi servis, izjednačenje. Još jedno izjednačenje posle prednosti za Novaka. Kveri osvaja i drugu brejk priliku. Novo izjednačenje. Đoković vezuje još dva poena i osvaja gem 2:2.
16.06 - Na svoj servis Kveri je imao 40:15, međutim, Novak uspeva da osvoji brejk loptu. Usledilo je izjednačenje, a potom i nova brejk šansa za Đokovića. As servis za novo izjednačenje. Usledila su još dva izjednačenja posle prednosti za Kverija. Naš teniser osvaja i treću šansu, Amerikanac se brani as servisom. Kveri potom vezuje još dva poena i osvaja gem, 1:2.
15.57 - Posle kraće pauze zbog slabe kiše nastavljen je meč.
15.50 - Novi prekid zbog kiše.
15.47 - Novak osvaja gem sa nulom - 1:1.
15.45 - Na startu četvrtog seta naš teniser pritiska servis protivnika, 0:30. Amerikanac se brani snažnim servisima, ipak Đoković osvaja brejk loptu. Ne koristi je. Novak propušta još dve šanse. Usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za protivnika. Potom Kveri vezuje još dva poena i osvaja uvodni gem četvrtog seta, 0:1.
15.36 - Novak je siguran na svoj servis i osvaja treći set rezultatom 6:3.
15.35 - Amerikanac vezuje i treći gem, sada je 5:3.
15.32 - Novak sje servirao za set. Protivnik napada i osvaja prvu brejk šansu u trećem setu. Koristi je - 2:5.
15.29 - Iz trećeg pokušaja Amerikanac osvaja svoj servis gem i smanjuje prednost našeg tenisera na 5:1.
15.26 - Novak nastavlja sa odličnom igrom, osvaja svoj servis - 5:0.
15.24 - Nastavljen je meč. Servira naš teniser.
15.13 - Slaba kiša ponovo odlaže nastavak meča.
15.00 - Uskoro očekujemo nastavak meča. Sve je spremno. Gledaoci su na tribinama i zabavljaju se praveći talase i čekaju da igrači izađu na teren. Uslediće petominutno zagrevanje pa nastavak meča.
13.28 - Meč je prekinut zbog kiše.

13.27 - Đoković ponovo pritiska servis protivnika, 15:30. Kveri se brani snažnim servisima, 40:30. Naš teniser dolazi do izjednačenja, a potom i do nove brejk šanse. Koristi i ovu i sada ima dva brejka prednosti, 4:0.
13.21 - Novak osvaja svoj servis i potvrđuje brejk - 3:0.
13.19 - Prvi servis Kverija, naš teniser osvaja brejk loptu. Amerikanac se brani sjajnim servisom. Novak osvaja i drugu brejk priliku, ponovo as protivnika, izjednačenje. Novak je neumoljiv stiže i do treće šanse. Koristi je i dolazi do ranog brejka, 2:0.
13.14 - Novak siguran na startu trećeg seta, 1:0.
13.11 - Treći set servisom je otvorio naš teniser.
13.05 - Igrači su na terenu, nakon zagrevanja očekujemo nastavak meča.