Odbojkaši Francuske šampioni Evrope

Izvor: Akter, 18.Okt.2015, 23:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaška reprezentacija Francuske osvojila je večeras Evropsko prvenstvo pošto je u finalu u Sofiji pobedila Sloveniju sa 3:0 u setovima (25:19, 29:27, 29:27)

To je prva zlatna medalja za Francusku na evropskim prvenstvima, a reprezentacija Slovenije je osvojila prvu medalju u svojoj istoriji.

Meč u dvorani Armejec u Sofiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << trajao je 91 minut.

"Trikolore" je do pobede predvodio Antonin Rozije sa 21 poenom, a Ervin Ngapet postigao je 15 poena.

U ekipi Slovenije Mitja Gasparini i Tine Urnaut bili su najefikasniji sa po 14 poena.

Bronzanu medalju osvojila je Italija, koja je u utakmici za treće mesto pobedila domaćina Bugarsku sa 3:1 u setovima (25:20, 25:14, 23:25, 25:20).