Džaka i Šaćiri za ubedljiv trijumf Švajcarske

Izvor: B92, 12.Sep.2023, 22:48

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Andoru 3:0 (0:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine u Nemačkoj.

Sedrik Iten doveo je Švajcarsku u vođstvo, pošto je u 49. minutu bio precizan.

Činilo se da će Švajcarci tim rezultatom da upišu tri boda, ali su u završnici meča stigli do još dve pogotka.

Prvo je Granit Džaka pogodio u 84. minutu, a konačan rezultat postavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Đerdan Šaćiri u drugom minutu sudijske nadoknade.

U istoj grupi I, fudbaleri Izraela minimalnim rezultatom savladali su Belorusiju.

Gol vredan tri boda postigao je Gabi Kaničovski u trećem minut nadoknade.

Švajcarksa je u grupi I na prvom mestu sa 14 bodova, Izrael ima tri boda manje, dok je meč Rumunije i tzv. Kosova u toku, nakon što je bio prekinut zbog skandiranja domaćih navijača "Kosovo je Srbija".