Izvor: Sportske.net, 31.Jan.2020, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evroliga - Od "minus 24" do drame u Areni, Zvezda protiv Efesa nije mogla više od časnog poraza!

Evroliga - Od minus 24 do drame u Areni, Zvezda protiv Efesa nije mogla više od časnog poraza!

Dva potpuno različita poluvremena ekipe Dragana Šakote.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 22. kolu Evrolige od Efesa rezultatom 85:78 (16:24, 14:21, 28:21, 20:13).

Turci su silovito otvorili meč i poveli već na početku sa 11:0, da bi u nastavku tu seriju prekinuli Dobrić i Šimanić.

Smanjili su "crveno-beli" zaostatak na četiri poena u jednom trenutku, ali Efes je uspeo da dobije prvu četvrtinu rezultatom 24:16 poenima Šanlija.
Efes je po oprobanom receptu napravio seriiju od 15:12 na početku druge četvrtine, "crveno-beli" su uspeli da smanje zaostatak, ali se na odmor otišlo sa velikom prednošću favorita - 51:31.

Održavali su gosti sličnu prednost i tokom većeg dela treće četvrtine, da bi u završnici Zvezda zaigrala mnogo bolje i poenima Berona i Dženkinsa se praktično vratila u meč iako je Efes i dalje imao veliko vođstvo pred poslednji period meča - 72:58.

Tim Dragana Šakote je u četvrtu četvrtinu ušao sasvim dobro, da bi pred poslednja dva minuta u potpunosti vratili u meč pošto je u tom trenutku na semaforu stajalo samo osam poena prednosti za Efes.

Razgoropadio se Kevin Panter koji je za minut i po postigao pet poena i tako probudio celu Arenu koja se nadala čudu kada je na 30 sekundi do kraja meča Zvezda smanjila na "minus 6". Ipak poenima Simona i Petersa, Efes je otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.

Najefikasniji u redovima gostujuće ekipe bio je sjajni Šejn Larkin sa 24 poena, dok je Singlton dodao još 13 poena i sedam skokova. Vasa Micić je za nešto više od 32 minuta naparketu postigao šest poena i upisao šest asistencija.

U Crvenoj zvezdi, Dejan Davidovac je postigao 15 poena, Beron i Štimac su dodali po 14, dok je Panter upisao 12 poena.

Nakon 24. kola, Crvena zvezda zauzima 11. mesto u Evroligi sa skorom 9-13, dok je Efes ubedljivo prvi sa učinkom 19-3.