Barsa bolja od Olimpijakosa, Žalgiris ubedljiv u Minhenu

Izvor: RTS, 28.Dec.2019, 00:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Barselone savladali su na svom parketu ekipu Olimpijakosa sa 90:80, dok je Žalgiris u gostima bio bolji od Bajerna sa 98:73 u mečevima 16. kola Evrolige.
Jedan od derbija kola u kojem su se sastali Barselona i Olimpijakos pripao je španskoj ekipi.

Domaćin je stekao prednost u prvoj četvrtini, ali je grčka ekipa uspela da uzvrati u drugoj deonici i izjednači rezultat, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da bi Barselona u trećoj četvrtini stekla dvocifrenu razliku, koju je odbranila do kraja meča.
"Blaugranu" je sa 21 poenom predvodio Mirotić, Kjurik je dodao 18, a Hanga 14 poena.
Kod Olimpijakosa istakli su se Rid sa 15 i Papanikolau i Vezenkov sa 14 poena.
Ekipa Žalgirisa ubedljivo je na gostovanju savladala Bajern.
Bajern je bolje otvorio meč, ali je veoma slabu napadačku treću četvrtinu Bajern znao da kazni, ubedljivo povede i sa lakoćom slavi u Minhenu.
Litvance su poenterski predvodili Milaknis i Ledej sa po 19 poena, dok je poen manje imao Rivers.
U ekipi Bajerna istakli su se Bartel sa 20 i Cipser sa 13 poena. Vladimir Lučić imao je učinak od pet poena i isto toliko skokova.
Tabela Evrolige nakon 16. kola:Real 13-3