Pobeda, Srbija u četvrtfinalu

Izvor: RTS, 12.Feb.2012, 17:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobeda, Srbija u četvrtfinalu

Pobedom Janka Tipsarevića u duelu sa Šveđaninom Mikaelom Riderstedom od 3:0 Srbija je obezbedila plasman u četvrtfinale Dejvis kupa. U četvrtfinalu protivnih je Češka.

Ovom pobedom najbolji teniseri Srbije obezbedili su plasman u četvrtfinale gde će se, kao gosti, sastati sa selekcijom Češke. Na terenu u niškoj hali Čair u toku je peti meč između >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Viktora Troickog i Filipa Prpića, ali on nema rezultatski značaj za duel reprezentacija.

Janko Tipsarević je sigurno i smireno ušao u meč da bi kod 2:2 u gemovima, na servis Ridersteda, došao do tri brejk lopte. Ne uspeva da ih iskoristi, ali dolazi do četvrte šanse koju koristi i vodi sa 3:2. Posle dobijenog servisa, Janko ostvaruje novi brejk i za manje od pola sata igre stiže do osvojenog prvog seta 1:0 (6:2).

U drugom setu neizvesna borba do samog kraja. Ridersted uspeva da održi ravnotežu sve do Tipsarevićevog trećeg servis gema kada stiže do brejk lopte. Janko asom spasava tu loptu i onda osvaja servis, a Ridersted uzvraćabez izgubljenog poena 3:4. Na 4:5 Ridersted propušta gem i set loptu a Janko asom dolazi do prednosti koju ne koristi, ali mu to u narednom pokušaju uspeva i izjednačuje na 5:5. Na svoj servis Ridersted spasava jednu brejk loptu i vodi sa 5:6.Janko uzvraća i posle 6:6 ulazi se u taj-brejk. Sa 7:5 Janko Tipsarević domija taj-brejk i drugi set 2:0.

Izjednačena igra u trećem setu. Oba tenisera sigurna na svoj servis, bez prilika za brejk. Fantastičan procenat prvog servisa obojica iznad 70%. Što je rezultiralo lakim osvajanjem servisa na obe strane. Kada se očekivalo da će i ovaj set ući u taj brejk, Janko uspeva da napadne servis protivnika i osvoji dve meč lopte, prve brejk šanse u trećem setu. Šveđanin spašava prvu as udarce, šnažan servis i druga meč lopta odlazi u nepovrat. Tipsarević potom osvaja i treću meč loptu.. Koristi je za 7:5 u trećem setu i konačnu pobedu Srbije nad Švedskom.

Srbija u četvrtfinalu Dejvis kupa gostuje u Češkoj.

-

Tipsarević: Dubl sa Zimonjićem ostavio traga

-

Srpski teniser Janko Tipsarević izjavio je da je dubl meč, koji je igrao sa Nenadom Zimonjićem, uticao na njegovu koncentraciju.

"Nedostajala mi je reakcija na protivnikov ritern. Rideršted je ušao opušteno u meč i odlično servirao, možda ponajbolje u karijeri. Imao je dobar početni udarac, bolji nego što pokazuje njegov renking, ali ja sam se bolje snalazio na osnovnoj liniji", rekao je na konferenciji za novinare Tipsarević.

On je dodao da neće igrati u Roterdamu i da se okreće mnogo važnijim turniramam u Dubaiju, Indijan Velsu i Majamiju.

Tipsarević nije zaboravio da istakne navijanje niške publike u Čairu. "Ovo je možda najbolja publika pred kojom smo igrali, hala je bila ispunjena do poslednjeg mesta, a to se u Beogradu teško dešava", poručio je Tipsarević.

Sveđanin Mihael Rideršted čestitao je Tipsareviću i priznao da je srpski teniser odličan igrač. "Imao sam šansu u taj brejku drugog seta. Mislim da sam dao maksimum, ali svestan sam da moram još puno da radim", rekao je posle meča Rideršted.

On je dodao da bi mu bilo drago da je za Švedsku igrao Robin Soderling i da se nada će se najbolji švedski teniser uskoro vratiti u reprezentaciju.

Tipsarević - Ridersted 3:0 (6:2, 7:6, 7:5)

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Meč za publiku

Izvor: RTS, 12.Feb.2012

Srpski teniser Dušan Lajović odmerava snage sa Švedskim reprezentativcem Filipom Prpićem u petom meču Dejvis kupa. Srbija već obezbedila plasman u četvrtfinale gde će se sastati sa selekcijom Češke. Direktan prenos na Prvom programu RTS-a...Iako ovaj meč nema rezultatski značaj i po pravilima...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.