Zvezda bez sreće, makazice Žirua za pobedu Arsenala

Izvor: Vesti-online.com, 19.Okt.2017, 20:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda bez sreće, "makazice" Žirua za pobedu Arsenala

85. minut - GOL, Arsenal vodi, strelac je Žiru - 0:1, lep gol makazicama, Borjan nije mogao ništa

#VestiUzivo #VestiSport @Arsenal vodi golom Žirua, slavlje >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << gostujućih navijača @crvenazvezdafk @EuropaLeague pic.twitter.com/aaIecQolu3

81. minut - Rodić dobija drugi žuti karton zbog nesmotrenog faula, Zvezda sa igračem manje u završnici

#VestiUzivo #VestiSport @crvenazvezdafk sa desetoricom u finišu posle isključenja Milana Rodića @Arsenal @EuropaLeague pic.twitter.com/5XIAfvMlfE— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

66. minut - Prva izmena, Babić umesto povređenog Savića

#VestiUzivo #VestiSport @SavicVujadin zbog povrede izlazi, na terenu je Srđan Babić @crvenazvezdafk pic.twitter.com/1XAw3b5WJF

"Delije" su uoči početka drugog dela razvili ogromnu "šetalicu" na kojoj je lik Svetog Simeona mirotočivog

#VestiUzivo #VestiSport Nova koreografija na severu pred start drugog poluvremena @crvenazvezdafk @Arsenal @EuropaLeague pic.twitter.com/1niHwN2M1c

#VestiUzivo #VestiSport Aplauzi posle prvih 45 minuta, Zvezda, Zvezda, kliče sever @crvenazvezdafk @Arsenal @EuropaLeague 0:0 prvo poluvreme pic.twitter.com/4k861pvNOC

45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme 0:0, Zvezda više nego ravnopravna mož da i bolja u duelu sa slavnim Arsenalom.

#VestiUzivo #VestiSport Oj Kosovo, Kosovo, zemljo slavnih vitezova... odjekuje Marakanom @crvenazvezdafk @Arsenal @EuropaLeague pic.twitter.com/UunOo5wOnv— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

Hvala što zajedno sa nama pratite utakmicu!

#VestiUživo Zvezda - Arsenal Hvala što ste zajedno s nama #Marakana pic.twitter.com/mw1Nv3tw1y— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

Izveštač BBC Tom Rostans upravo je napisao da je ovo ubedljivo najbolja fudbalska atmosfera koju je ikada doživeo u Ligi Evrope pic.twitter.com/U8XQbXPIRH— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

31. minut - Dve vezane šanse za Radonjića, oba puta je izblokiran, prvo Čeh, a onda Nelson. Šansa je bila još bolja nego Boaćijeva

#VestiUzivo #VestiSport Čeh spasio @Arsenal, Radonjić imao šansu dosadašnjeg toka meča @crvenazvezdafk @EuropaLeague pic.twitter.com/CD9NCp7WeO— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

27. minut - Boaći pogađa prečku posle kornera, Zvezda napada, 1:1 u velikim šansama

#VestiUzivo #VestiSport Ričmond Boaći pogađa stativu gola @Arsenal, nema golova, ali ima uzbuđenja @crvenazvezdafk @EuropaLeague pic.twitter.com/Xc82NDUUT1

18. minut - Gužva u kaznenom prostoru gostiju, Boaći i Kanga su driblali, ali nisu uspeli ništa da urade

15. minut - Odlična intervencija Borjana posle udarca Volkota, velika šansa za Arsenal

#VestiUzivo #VestiSport Milan Borjan spasio gol @crvenazvezdafk posle gužve u šesnaestercu domaćina, @Arsenal konkretniji @EuropaLeague pic.twitter.com/EDhAfJaFx7— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

Navijači Arsenala smešteni su između zapadne i jućne tribine

#VestiUzivo #VestiSport U grotlu Marakane je i nekoliko stotina navijača @Arsenal @EuropaLeague @crvenazvezdafk pic.twitter.com/ES0hPiqO7z— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

Došlo je vreme da utakmica počne, srećno Zvezdo! Delije su još jednom napravile spektakularnu koreografiju.

#VestiUzivo #VestiSport Nova spektakularna koreografija delija na severu @crvenazvezdafk pic.twitter.com/rSy3aYlZEg

18.49 - Na "Marakani" se ori "UEFA mafija, Kosovo je Srbija"

#VestiUzivo #VestiSport Sever krcat pola sata pre početka meča @EuropaLeague, delije pevaju UEFA mafija, Kosovo je Srbija @crvenazvezdafk pic.twitter.com/9eW3zHfLUI

18.36 - Na teren su prvi izašli fudbaleri Arsenala i naravno dočekani su zvižducima

#VestiUzivo #VestiSport Zvižduci za fudbalere @Arsenal pri izlasku na teren Marakane @EuropaLeague @crvenazvezdafk pic.twitter.com/dsVP49aO3a

18.11 - Dosta toga je promenjeno na bolje na stadionu "Rajko Mitić" u prethodna dva meseca.

#VestiUzivo #VestiSport Travnati tepih na stadionu @crvenazvezdafk na nivou pred dolazak velikog @Arsenal @EuropaLeague pic.twitter.com/FFrbjMvM6U— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

17.57 - Ostalo je još sat vremena do početka meča, za sada je najpopunjenija severna tribina stadiona u Ljutice Bogdana.

#VestiUzivo @VestiSport Marakana se puni, naravno najviše navijača na severu @crvenazvezdafk @Arsenal @EuropaLeague pic.twitter.com/nKDwwGSjoM

17.54 - Poznati su sastavi timova za večerašnji duel, pogledajte ih ispod u tekstu. Ni jedan ni drugi trener nisu previše eksperimentisali, odnosno na teren su poslali u ovom trenutku najjače moguće sastave.

#VestiUzivo @VestiSport Poznati sastavi oba tima @crvenazvezdafk nema iznenađenja, klupa @Arsenal sa anonimusima @EuropaLeague pic.twitter.com/JHZGzcDbup— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

17.44 - Suveniri idu kao alva.

#VestiUzivo #VestiSport Majice, šalovi idu kao alva ispred stadiona @crvenazvezdafk pred meč godine sa @Arsenal u @EuropaLeague pic.twitter.com/LjXIoBigZd— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

17.42 - Ispred kapija stadiona Rajko Mitić već su velike gužve što je i očekivano s obzirom na to da su sve karte rasprodate.

#VestiUzivo #VestiSport Svi putevi danas vode ka Marakani. Gužva ispred stadiona pred meč @crvenazvezdafk - @Arsenal u @EuropaLeague pic.twitter.com/A51sX3yrj0— Vesti OnLine (@VestiOnLine) October 19, 2017

Iako u Beograd nisu stigli u najjačem sastavu Englezi su došli s namerom da već posle trećeg kola obezbede plasman u eliminacionu fazu takmičenja, a za to će imbiti neophodan trijumf nad crveno-belima. Ni domaćin nije u najboljej kadrovskoj situaciji pošto su neki od prvotimaca povređeni, ali u boljem raspoloženju dočekuju duel sa “tobdžijama”.

Za razliku od večerašnjeg rivala Crvena zvezda je tokom vikenda upisala novu prvenstvenu pobedu pošto je savladala Mačvu sa 4:0, dok je Arsenal u malom gradskom derbiju poražen od Votforda sa 2:1 i već ima zaostatak od devet bodova za vodećim Mančester Sitijem.

U evropskim takmičenjima dva tima su se srela samo jednom i to u legendarnom dvomeču Kupa UEFA u sezoni 1978/79 kada je posle beogradskih 1:0 (gol Cvijetina Blagojevića) Crvena zvezda uspela da izbori remi u Londonu (1:1) čuvenim pogotkom Dušana Savića. U Zvezdi kažu da ne bi imali ništa protiv da se nešto slično ponovi 39 godina kasnije.

Zanimljivo je da Crvena zvezda ima pozitivan učinak u duelima sa engleskim klubovima pošto je na 16 odigranih utakmica upisala šest pobeda i po pet remija i poraza.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda