UŽIVO: Galatasaraj - Crvena zvezda 107:101 (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 21.Nov.2014, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dešavanja sa susreta istanbulskih lavova i crveno-belih u okviru derbija 6. kola D Grupe možete ispratiti na portalu mozzartsport.com

20.22 - Luka Mitrović pogađa dva izuzetno bitna slobodna bacanja za konačnih 110:103.

20.20 - Arojo nastavlja sa magijom i sada Galatasaraj vodi devet razlike, što znači da bi u eventualnom poravnavanju imao prolaz u odnosu na Zvezdu, jer su crveno-beli pobedili sa osam razlike u Beogradu.

20.18 >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << - Najbolji preuzima kad je najbolje, Arojo još jednom trojkom verovatno donosi pobedu Galati - 107:100.

20.16 - Trojka Mitrovića! Samo dva razlike za Turke.

20.15 - Sumnjiv faul Marjanovića nad Ercegom posle katastrofalne greške Zvezde u napadu. Dva i po minuta do kraja, Galatasaraj ima prednost od pet poena.

20.14 - Peti faul Kalinića što znači i kraj utakmice za možda najboljeg u redovima Zvezde. Galata probija granicu od 100 poena, rezultat je 100:97.

20.12 - Jaka Blažič srlja iz greške u grešku, faul u napadu daje Galati priliku da se odlepi na dva poseda razlike.

20.11 - Faul Aldemira na Blažičem koji pogađa samo jedno slobodno bacanje.

21.09 - Srljao je Blažič ali na sreću nije kažnjen pa će Zvezda ponovo imati loptu 17 sekundi do kraja napada.

21.05 - Očajna odluka Vilijamsa, koji je krenuo u prodor, ali je lopta završila u autu - idemo u drugi produžetak... - 96:96.

21.03 - Arojo ponovo donosi izjednačenje Galatasaraju. Do kraja meča je ostalo 11 sekundi, napad ima Zvezda - 96:96.

21.01 - Mirna ruka Bobija Marjanovića, ponovo stopostotan sa linije penala - 94:96.

21.00 Kalinić ponovo precizan 91:94! Ali, sa druge strane Vilijams pravi loš faul. Guler smanjuje na 94:93, ali pogađa dodatno bacanje - 94:94.

20.58 - Uzvraća Gonlum - 91:90, vodi Galatasaraj. Marjanović je sa druge strane precizan sa linije za penale, drama se nastavlja - 91:92!

20.57 - Mitrović pogađa trojku - 90:89 za Zvezdu!

20.56 - Zvezda ponovo vodi zahvaljujući poenima Kalinića i Mitrovića, Arojo pogađa trojku - 89:87!

20.55 - Arojo pogađa dva slobodna bacanja i donosi prednost Galatasaraju, u sledećem napadu Mitrović maši šut sa tri poena.

20.52 - Kakva drama! Erceg pogađa šut sa deset metara jednom rukom, meč odlazi u produžetke - 82:82!

20.49 - Dangubić pravi faul i šalje Arslana na liniju penala. Bek Galate pogađa prvo, a zatim i drugo bacanje - 79:80. Tajm-aut Radonjić.

20.48 - Vilijams propušta priliku da reši meč 12 sekundi do kraja, pogađa samo jedno slobodno bacanje - 77:80.

20.47 - Kalinić pogađa novu trojku - Zvezda vodi 79:77!

20.45 - Kakav finiš! Zvezda je poenima Kalinića otišla na 76:72, Arslan je vratio svoj tim u igru, a Arojo pogodio za potpuni preokret!

20.40 - Kakvo veče Zorana Ercega! Prvo je ubacio šut za tri poena, a onda u sledećem napadu bio i dva puta precizan sa linije penala - na 02:45 do kraja Zvezda ima minimalnu prednost - 72:73.

20.38 - Centar Zvezde pogađa samo jedno slobodno bacanje nakon faula Gulera, ali Zvezda ima značajnu prednost tri minuta pre kraja meča - 67:73.

20.36 - Marjanović je uspeo da se izbori za poene pod košem, ali je ubrzo usledio odgovor Zorana Ercega - 62:72.

20.33 - Trojka Vilijamsa!!! Zvezda ide na plus šest u ključnom trenutku - 62:68.

20.32 - Erceg sa linije penala vraća svoj tim potpuno u igru. Rezultat u poslednjoj četvrtini je 8:2.

20.27 - Trojkom Sinana Gulera Galatasaraj prilazi na pet poena razlike, Zvezda još uvek na samo dva poena u poslednjem periodu.

20.23 - Dosta uzbuđenja u meč uneli su prvi poeni Galatasaraja s početka četvrte četvrtine. Guler je pogodio za dva, zatim je Golun pogodio sa linije sa penala, dok je Zvezdu na pristojnu razliku vratio Cirbes (57:65).

20.19 - Galatasaraj je u velikom problemu - Furkan Aldemir je zaradio četvrtu ličnu grešku, a Mitrović pogađa dva bacanja! Za sada se igra po sistemu "koš za koš".

20.15 - Posle serije ishitrenih šuteva i brojnih promašaja domaćina, Arojo pogađa možda i ključnu trojku koja bi mogla da zadrži Galatasaraj u igri. Brzo napadaju oba tima, a za sada se bolje snalazi Zvezda.

20.14 - Prvi put se dešava da jedna ekipa ima dvocifrenu prednost. To je Zvezda, koja ima deset poena viška (57:47), a crveno-beli su u seriji 17:2!

20.12 Vujukas prekida post domaćina i pogađa "flouter", ali crveno-beli i dalje imaju momentum. Marjanović je u trećoj deonici ubacio već sedam poena!

20.10 - Ovo je Zvezda kakva se čekala tokom prvih 20 minuta! Neverovatno "peglaju" rivala igrači Zvezde, koji su preko Kalinića i Lazića stigli do maksimalne prednosti - 54:45! Domaćin još nema koš, četiri i po minuta u drugom poluvremenu!

20.09 - Beograđani igraju fantastičnu košarku na startu drugog poluvremena!!! Galatasaraj uprkos tajm-autu koji je tražio Ataman još uvek ne može da pronađe igru, ali zato Mitrović i društvo prave dar-mar! Još jedna vrhunska asistencija, ovog puta Mitrovića za Marjanovića, i rezultat je 45:50!

20.07 - Zvezda je u furioznom naletu! Domaćin puna dva minuta nije postigao koš,  a gosti na krilima Kalinića prave seriju 8:0! Ogromnu ulogu u velikom preokretu ima i Vilijams, koji fantastično razigrava saigrače.