Loša uvertira za derbi: Zvezdi samo bod u Inđiji (VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 26.Feb.2020, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde u 23. kolu Superlige Srbije na gostovanju Inđiji osvojili samo bod Inđija zna kako da igra sa Crvenom zvezdom. U prvom meču su se crveno-beli dobro namučili, da bi u drugom, na gostovanju, osvojili samo bod - 1:1 (1:0).Domaćin je poveo preko Krasića u 36. minutu i imao je još jednu veliku šansu da duplira prednost. Zvezda je ključ za bravu protivnika pronašla tek u 75. kada je Ben zakucao loptu u mrežu na centaršut Gobeljića.Inđija >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << je od 85. igrala sa igračem manje posle crvenog kartona za Čermelja, ali crveno-beli nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.Zvezda tako pred derbi ima 62 boda, 14 više od Partizana, ali i meč više.PRVO POLUVREMESASTAVIStadion: Inđije. Kapacitet: 3.000. Sudija: Novica AnđelovskiINĐIJA (4-2-3-1): Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić – Bastajić, Banjac, Purtić, Tomić, Čermelj, Vidić. Klupa: Knežević, Dimitrov, Ilić, Janjić, Pavlović, Rajevac, Milosavljuev.CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1):Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić – Petrović, Vulić – Ben,Nikolić, Gavrić – Vukanović. Klupa: Popović, Jovičić, Degenek, Pavkov, Simić, Garsija, Konatar. Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Inđije. Očigledno mešanje karata u timu nije dalo rezultat Dejanu Stankoviću, bar ne na početku meča. Uspavanka u Inđiji, Zvezda ima loptu u posedu, ali ne stvara šanse, igra se između dva šesnaesterca. Konačno malo uzbuđenja u 8. minutu. I to ispred gola Zvezde, Banjac je pao posle duela sa Babićem, ali Novica Anđelovski se nije oglasio.Minut kasnije prvi udarac Zvezde u okvir gola. Pokušao je Gavrić, ali lagan je to bio posao za Prekovića. Mihailov dobija prvi žuti karton na meču zbog neposrtskog faula nad Vukanovićem. Zvezda i dalje bez konkretne šanse. Sudar Gobeljića i Borjana, pa posle nekoliko minuta pauze ipak je golman šampiona Srbije dobro.Katastrofalno izdanje Zvezde u prvom delu prvog poluvremena. Možda i najlošije u ovoj sezoni. Osim prekida, koje Vulić ne može da pretvori u dobar centaršut, ništa se ne dešava u Inđiji. Šta više, domaćin deluje opasnije iz kontranapada.Konačno, malo uzbuđenja u Inđiji. Lopta je nakako došla do Bena, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali to je bio lagan plen za Prekovića. Ni to nije bila neka šansa, ali jedino vredno pomena.GOOOOL Inđija vodi 1:0: Ognjen Krasić je matirao Milana Borjana. Fudbaler Inđije je pobegao štoperima Zvezde, koji su gledali nemoćno, pokušao je Rodić da spase situaciju, ali nije uspeo. Zaslužena prednost domaćih, Zvezda igra najloši meč u poslednjih nekoliko sezona. Ni posle primljenog gola fudbaleri Zvezde nisu uspeli ništa da naprave. Nekoliko prekida, koje fudbaleri Inđije lagano rešavaju. Domaći, prekidaju svaki pokušaj gostiju, Vidić dobija žuti karton posle faula nad Benom, koji je ostao da leži na terenu. Ni taj prekid nije doneo rezultat. Inđija zasluženo vodi posle prvih 45 minuta.DRUGO POLUVREMEDve izmene na startu drugog poluvremena kod Zvezde. Pavkov i Garsija su ušli u igru, a iuzašli su Gavrić i Vulić. Šansa za Zvezdu u 50. minutu i naravno opet iz prekida. Ben je iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Duel Pavkova i Jovanovića, oba igrača su završili na zemlji, ali Anđelovski se nije oglasio.Zvezdina igra se nije popravila ni u nastavku. Kolosalna šansa za Bastajića, koji je odlično šutirao u bliži ugao golmana Borjana, ali Zvezdin čuvar mreže spasava gol. Minut kasnije šansa i za Gobljeića, koji se mašao sam oči u oči sa Prekovićem i brani golman Inđije. Zvezda pokušava iz prekida, Ben je oštro centrirao i prebacio sve u kaznenom prostoru. Novi slobodan udarac za crveno-bele. Nikolić je odlučio da šutira sa oko 25 metara, pored gola.GOOOL - Zvezda je izjednačila u 74. minutu. Gobeljić je dobr ocentrirao, Jovanović pogrešio, a Ben je zakucao u mrežu.Veliki pritisak Zvezde. Posle izjednačujućeg gola nastavljaju sa napadima. Sve se dešava pred golom domaćeg tima koji se, za sada, dobro brani.Inđija od 85. minuta ima igrača manje. Čermelj je bio neoprezan u skoku, rukom u glavu je udario Gobeljića, sudija Anđelovski mu je pokazao drugi žuti karton i put ka svlačionici.Velika šansa za Zvezdu. Ben je odlično izveo korner, Babić sa pet metara pokušao prvo glavom, pa nogom, ali su Preković i defanzivci domaćih uz dosta muke uspeli da spreče pogodak.Duži napad Zvezde, Inđija na sve načine pokušava da izbaci loptu iz kaznenog prostora. Garsija se oprobao sa ivice kaznenog prostora, pored gola.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.