UŽIVO: Zvezda bez šanse, Inđija tražila penal

Izvor: Večernje novosti, 26.Feb.2020, 15:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde u 23. kolu Superlige Srbije gostuju Inđiji Fudbaleri Crvene zvezde u 23. kolu Superlige Srbije gostuju Inđiji. Kao što se i očekivalo trener crveno-belih Dejan Stanković je izvršio nekoliko promena u timu, verovatno razmišljajući i o narednom večitom derbiju. Zvezda je teškom mukom slavila protiv Inđije u prvom delu prvenstva, posle dva kontroverzna penala u finišu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << utakmice. I pored toga šampion je veliki favorit u današnjem meču.- Imamo tri utakmice za osam dana, ali pobede su najbolji lek za umor. Bitno je da donesemo tri boda kući. Inđija je korektna ekipa koje ima svoje ciljeve, borbeni su, ali to nas ne zanima. Idemo da odigramo dobru utakmicu, pobedimo i polako i na miru spremamo derbi. Biće nešto drugačiji sastav u odnosu na prva dva meča, ali kod mene ne postoje starteri. Bio sam direktan i jasan sa igračima da svako pođednako konkuriše za tim i u datom trenutku igraju najspremniji - rekao je Stanković. Tekstualni prenos iu Inđije možete pratiti na sajtu “Novosti”.SASTAVIStadion: Inđije. Kapacitet: 3.000. Sudija: Novica AnđelovskiINĐIJA (4-2-3-1): Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić – Bastajić, Banjac, Purtić, Tomić, Čermelj, Vidić. Klupa: Knežević, Dimitrov, Ilić, Janjić, Pavlović, Rajevac, Milosavljuev.CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1):Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić – Petrović, Vulić – Ben,Nikolić, Gavrić – Vukanović. Klupa: Popović, Jovičić, Degenek, Pavkov, Simić, Garsija, Konatar. PRVO POLUVREMEPrvi sa centra su krenuli fudbaleri Inđije. Očigledno mešanje karata u timu nije dalo rezultat Dejanu Stankoviću, bar ne na početku meča. Uspavanka u Inđiji, Zvezda ima loptu u posedu, ali ne stvara šanse, igra se između dva šesnaesterca. Konačno malo uzbuđenja u 8. minutu. I to ispred gola Zvezde, Banjac je pao posle duela sa Babićem, ali Novica Anđelovski se nije oglasio.Minut kasnije prvi udarac Zvezde u okvir gola. Pokušao je Gavrić, ali lagan je to bio posao za Prekovića. Mihailov dobija prvi žuti karton na meču zbog neposrtskog faula nad Vukanovićem. Zvezda i dalje bez konkretne šanse. Sudar Gobeljića i Borjana, pa posle nekoliko minuta pauze ipak je golman šampiona Srbije dobro.Katastrofalno izdanje Zvezde u prvom delu prvog poluvremena. Možda i najlošije u ovoj sezoni. Osim prekida, koje Vulić ne može da pretvori u dobar centaršut, ništa se ne dešava u Inđiji. Šta više, domaćin deluje opasnije iz kontranapada.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi