Izvor: B92, 08.Jul.2011, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deron Vilijams u Bešiktašu?
"Lok-aut" je na snazi u NBA ligi, a počele su i prve senzacionalne spekulacije o dolasku najvećih košarkaških zvezda u Evropu.
Turski košarkaški klub Bešiktaš, koji je prošle sezone imao bledu epizodu sa Alenom Ajversonom, objavio je da su blizu dogovora oko dovođenja "All Star" plejmejkera Derona Vilijamsa.
Trener Bešiktaša Ergin Ataman rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je turskoj novinskoj agenciji da su blizu dogovora, dok je "Njujrok Tajmsu" otkrio kako je dogovor postignut.
Džef Švart, menadžer Derona Vilijams, nije komentarisao ove izjave, dok Nju Džersi Netsima nije dozvoljeno, kao i svim ostalim klubovima, da za vreme "štrajka” govore o svojim igračima.
"Naši pregovori sa igračem se nastavljaju. Ako odluči da dođe u naš klub, biće to veći transfer od Ajversonovog", rekao je Ataman.
Vilijams, koga su Netsi dobili u trejdu igrača sa Juta Džezom, trebao je da zaradi 16.36 miliona dolara u sledećoj sezoni.
Ne zna se još kako bi eventualna povreda Vilijamsa igrajući za drugi klub (Bešiktaš) uticala na njegov postojeći ugovor.
Brajant u Turskoj?!
Izvor: Sportal.rs, 08.Jul.2011
Sudeći prema vestima iz Turske Alan Ajverson bio je samo prethodnica ostalim američkim NBA zvezdama. Posle pleja Nju Džersija Derona Vilijamsa crno-beli iz Istanbula žele da ovoga leta angažuju, glavom i bradom, Kobija Brajanta! Ovu vest saopštio je trener Bešiktaša Ergin Ataman.
Bešiktaš dovodi Derona Vilijamsa, hoće i Kobija!
Izvor: Blic, 08.Jul.2011
Bešiktaš polako postaje košarkaški Mančester siti, pa posle dovođenja Alana Ajversona i priča o angažovanju Šakila O'Nila želi da iskoristi "lok-aut" u NBA ligi kako bi angažovao Kobija Brajanta!..Bešiktaš je već završio posao sa igračem Njujorka Deronom Vilijamsom i sledeće nedelje...
Klub iz Istanbula dovodi NBA zvijezde: Bešiktaš lovi Brajanta
Izvor: Nezavisne Novine, 08.Jul.2011
NBA "lok aut" otvorio je mogućnost imućnim evropskim klubovima da posegnu za nekima od najvećih zvijezda najjače košarkaške lige svijeta, a u tome prednjači turski Bešiktaš.








