(VIDEO) PROTIV SVIH ZAKONA FIZIKE: Evo najlepšeg gola u istoriji fudbala postignutog na današnji dan

Izvor: Kurir, 25.Jun.2016, 16:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Legendarni holandski napadač Marko Van Basten zatresao je mrežu reprezentacije SSSR u finalu Evropskog prvenstva prkoseći svim zakonima fizike

Van Basten je iz gotovo "mrtvog ugla" poslao parabolu iz voleja i savladao golmana Sovjetskog Saveza Rinata Dasajeva

Ovaj gol nije zvanično proglašen najlepšim ikada, ali nema tog ljubitelja fudbala koji bi se usprotivio takvoj oceni

Van Basten je gol postigao u 54 minutu postavivši konačan rezultat 2:0 Prethodno, strelac prvog gola bio je Rud Gulit u 32 minutu

Holandija je tim trijumfom u minhenskom finalu jedini put došla do titule prvaka Evrope

Autor: Kurir sport