Poljska slavila nakon drame, profitirali i Amerikanci, moćna Rusija

Izvor: MozzartSport.com, 13.Sep.2014, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DRUGA FAZA – TREĆE KOLO

Grupa E: Argentina – Italija 3:1 (17:25; 25:21; 30:28; 25:21), SRBIJA – FRANCUSKA 1:3 (27:25; 23:25; 23:25; 20:25), Australija - SAD 20:25 (15:25, 19:25, 20:25)

Grupa F: Brazila – Kanada 3:0 (25:19; 25:23; 29:27), Finska – Kina 2:3 (25:22; 22:25; 23:25; 25:20; 14:16), Kuba - Bugarska 3:0 (25:23, 25:18, 30:28), Nemačka - Rusija 0:3 (17:25, 18:25, 24:26).

------------------------------------------------------------------
22.29 -  Da li je to senzacija na pomolu, Iran je izjednačio na 2:2 u setovima. Četvrti set Iranci su dobili rezultatom 25:19 i sada su u velikoj psihološkoj prednosti.

21.57 - Nemci su pružili malo jači otpor Rusima, ali su ipak poraženi sa 3:0 u setovima. Poslednji set Rusija je dobila rezultatom 26:24. Amerikanci su bili dominantni i u trećem setu protiv Australije, koji su dobili rezultatom 25:20. Kuba je završila posao sa Bugarskom, nakon velikih uzbuđenja u trećem setu - 30:28. Izgledalo je da je sve gotovo, ali su se Iranci isprsili pred domaćinom. Dobili su treći set rezultatom 26:24.

21.21 – Kako su krenuli prvi setovi, tako se praktično završavaju i drugi. Domaćin je potpuno potukao Iran, pošto je drugi set dobio još ubedljivije – 25:16. S obzirom na psihološko stanje selekcije Slobodana Kovača, ni treći set ne bi trebalo da bude veći problem za Poljsku. Amerikanci će sasvim izvesno izbiti na treće mesto grupe E, pošto su i drugi set lagano rešili u svoju korist i sada bi trebalo da lagano privedu i treći u svoju korist. Nemci ni u drugom setu nisu uspeli da pruže značajniji otpor protiv Rusije (25:18), baš kao ni Bugari protiv Kube (25:18).

20.57 – Domaćin je prepun  samopouzdanja o čemu svedoći lagano osvajanje prvog seta – 25:17. Iranci, našeg Slobodana Kovača nisu uspeli ni da namuče domaćina. Amerikanci su još lakše dobili prvi set protiv Australije (25:15), šta reći za furiozne Ruse, koji blistaju protiv Nemačke (25:17). Kuba je dobila prvi set protiv Bugarske rezultatom 25:23.

20.45 - Počela su preostala četiri meča trećeg kola druge faze Svetskog prvenstva u odbojci. Najviše pažnje privlače mečevi između domaće Poljske i Irana, Australije i Sjedinjenih Američkih Država, odnosno Rusije i Nemačke. Meč između Kube i Bugarske nema rezultskog značaja.

19.20 -  Kini je pripala drama u pet setova. Kinezi su u odlučujućem setu bili bolji od Finske i uzeli dva boda.

19.00 -  Kako se samo trgla Argentina nakon očajnog prvog seta. Gaučosi su dobili i četvrti set i rezultatom 25:21 slavili ukupnim rezultatom 3:1.

18.58 - Brazilci su rešili posao protiv Kanade u tri seta. Kanađani su najžešći otpor pružili upravo u poslednjem setu, koji su izgubili rezultatom 29:27.

18.48 - Srpska odbojkaška selekcija poražena je od Francuske rezultatom 3:1 i ostala i bez teoretskih šansi za prolazak u treću fazu Svetskog prvenstva u Poljskoj.

Iako su meč otvorili odličnom i prilično sigurnom igrom na startu meču, rešili prvi set u svoju korist, ali su onda prilično neshvatljivo pali i dozvolili rivalu da u potpunosti preuzme igru u svoje ruke i znatno lakše nego što se očekivalo dođe do trijumfa.

Naša selekcija je prvi set rešila u svoju korist rezultatom 27:25, naredna dva Francuzi su dobili sa 25:23, a onda su imali prilično lak posao - 25:20.

18.17 – Kinezi su uspeli da preokrenu rezultat protiv Finske i sada vode sa 2:1 u setovima.

18.14 – Drastičan pad naše selekcije, koja nije bila na visini zadatka u trećem setu, pa Francuzi sada vode sa 2:1 u setovima. Ostaje nada da naši mogu do preokreta, ali moraju drastično da poprave odnos prema igri i podignu samopouzdaje.

17.40 – Rezultat je izjednačen i na meču između Finske i kine, koji su Kinezi rešili u svoju korist rezultatom 25:22. Blizu maksimalne pobede je Brazil, koji vodi protiv Kanade sa 2:0 u setovima – 25:23.