Blater: Istraga protiv mene podseća na inkviziciju

Izvor: Press, 16.Dec.2015, 15:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blater: Istraga protiv mene podseća na inkviziciju

Suspendovani predsednik Svetske fudbalske federacije (Fifa) Sep Blater rekao je danas da ga istraga koja se vodi protiv njega podseća na "inkviziciju", prenosi Bi-Bi-Si (BBC).
          On je u pismu upućeno 209 članica Fife ponovi da je nevin i dodao da proces pred Etičkom komisijom te organizacije, koji je zahteva maksimalnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << kaznu i jača osudu javnosti, pun predrasuda.

Fifa je protiv 79-godišnjeg Blatera, kao i predsednika Evropske fudbalke unije (Uefa) pokrenula istragu zbog uplate od oko dva miliona evra 2011. godine na račun prvog čoveka Uefe.

Blater je naveo da je svoj posao obavljao lojalno i dobronamerno, kao i da je uplata Platiniju obavljena na osnovu usmenog dogovora.

Prvi čovek Fife je u pismu rekao da je njegov stav zasnovan na "veri u pravdu" i izrazio nadu da će predstojeća godina biti bolja za tu organizaciju.

Dugogodišnji predsednik Fife, Sep Blater je u oktobru suspendovan na 90 dana zbog optužbi za korupciju, odnosno zbog uplate Platiniju.

Blater i Platini će se ove nedelje naći na saslušanju povodom ovog dogadjaja, a obojica se suočavaju sa doživotnim suspenzijama.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Ljupkov Liteks izbačen iz Prve lige

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2015

Bugarski fudbalski klub Liteks iz Loveča izbačen je iz prve lige jer su igrači napustili teren minulog vikenda u meču protiv Levskog, saopštio je danas Fudbalski savez Bugarske (BFU)...Ekipa, koju sa klupe vodi Ljupko Petrović, bila je nezadovoljna suđenjem jer im je sudija isključio dva fudbalera...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.