UŽIVO: Zvezda pravi razliku, ali žilavi Asvel se ne predaje

Izvor: Večernje novosti, 15.Nov.2019, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru osmog kola Evrolige, današnji gost u "Štark areni" Crvenoj zvezdi je francuski Asvel, koji se posle devet godina vratio u elitno takmičenje dvogodišnjom vajld" kartom U okviru osmog kola Evrolige, današnji gost u "Štark areni" Crvenoj zvezdi je francuski Asvel, koji se posle devet godina vratio u elitno takmičenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << dvogodišnjom vajld" kartom, u velikoj meri dobijenoj na veliko ime sveže penzionisane NBA zvezde, većinskog vlasnika kluba iz Vilerbana. Budžet od 11,4 miliona evra obezbedio je treneru Asvela Zvezdanu Mitroviću dobru igračku bazu za povratničku sezonu u Evroligi. Čvrstom odbranom i izbalansiranim napadačkim učinkom srušili su Olimpijakos, Panatinaikos, Baskoniju i evropskog šampiona CSKA. - Veoma bitna utakmica protiv Asvela na početku teškog ciklusa - najavljuje kapiten Branko Lazić meč sa francuskim šampionom, kao uvod u nedeljni derbi sa Partizanom i evroligaška gostovanja Albi i Žalgirisu. - Asvel igra odlično, ostvario je četiri pobede u prvih sedam kola, sve na domaćem terenu. Potrudićemo se da nastave sa trendom da gube mečeve u gostima. Znamo da igraju brzo, da su atletski moćni. Pokušaćemo da ih zaustavimo u tome i nametnemo naš ritam igre. Tekstualni prenos iz "Štark arene"možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINANervozan početak meča, greške i promašaji na obe strane. Lorenco Braun je promašio dva šuta, izgubio jednu loptu. Na drugoj strani Lajti i Tejlor prednjače u promašajima. Tri minuta bez poena i Beron prekida seriju promašaja - 2:0. Džekiri pogađa prvi put za Asvel - 2:2. Rukometni početak meča. Beron sa penala do novih poena, pa Džekiri opet zakucava - 4:4. Nema energije ni na terenu ni na tribina, pa Gavrilović uzima minutu odmora.Prebacila je Zvezda u brzinu više, dva plus jedan Lorenca Brauna, pa trojka Lazića - 10:4. Stižu poeni i za Asvel, a da nije Džekiri. Lorenco Braun ponovo pravi odličan prodor i poentira. Džekiri za sada jedini raspoložen kod Francuza - 12:9. Ulaze u igru Gist i Davidovac, crveno-belima treba neka nova energija. Žan Šarl sada precizan uz faul domaćih i serija 6:0 za Francuze - 12:12.Beron se ne snalazi dobro, ali i Maledon promašuje za tri. Davidovac je izmislio poene, ali Žan Šarl opet na ofanzivnom skoku - 14:14. Još jedan loš napad Zvezde i ofanzivni skok, pa koš Gista za prednost crveno-belih - 16:14. Rovovska borba u "Štark areni".DRUGA ČETVRTINAGist sa linije penala otvara drugu deonicu, evo ga i Davidovac sa novim poenima - 20:14. Mitrović mora odmah da uzima tajm-aut. Asvel se žestoko muči u napadu, Kaudi promašuje za tri. Zvezda treba da iskoristi ovaj period i napravi dvocifrenu razliku. Dženkins sam ostaje na trojci, ali neprecizan. Nova serija izgubljenih lopti na obe strane. Edvin Džekson pogađa za tri - 20:17.Serija grešaka i promašaja na obe strane, koju prekida Džekson sa dvojkom ovog puta - 20:19. Gavrilović sada uzima minutu odmora. Dobra reakcija srpskog šampiona iz tajm-auta, prvo Gist za dva siguran, a onda Dobrić krade loptu i poentira - 24:19. Lomač iz teške situacije poentira, ali odgovara Davidovac sa trojkom - 27:21. Odlična odbrana Zvezde i poeni Lorenca Brauna - 29:21. Opet domaći prave razliku, a Mitrović uzima tajm-aut.Nua trojkom prekida seriju Zvezde, Odžo beleži svoje prve poene - 31:24. Lorenco Braun igra odlično, ali i Džekson je proradio u Beogradu. Odžo polovičan sa penala, ali Braun igra maestralno kako u timu nema Filipa Čovića. Žan Šarl sa penala polovičan - 36:27. Trojka Lajtija - 36:30. Novi tajm-aut za Zvezdu. Gube loptu domaći, pa opet nezadržici Džekiri - 36:32. Braun promašuje zicer za kraj poluvremena.TREĆA ČETVRTINAZvezda postiže prve poene na meču. Simanić polaže na asistenciju Brauna, pa trojka Berona, opet Lorenco dodaje loptu - 41:32. Žan Šarl opet poentira, pa trojka Maledona. Crveno-beli ne koriste još jedan napad, pa trojka Kaudija za 8:0 seriju gostiju - 41:40.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.