UŽIVO: Partizan izdržao nalet Brauna i Zvezde i zadržao rezultatski plus na kraju prvog poluvremena

Izvor: Večernje novosti, 16.Feb.2020, 23:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana igraju u Nišu meč za „Žućkovu levicu“ Borba za trofej. Košarkaši Crvene zvezde i Partizana se večeras u Nišu bore za pehar u Kupu Radivoja Koraća. Crveno-beli su trojkama Bilija Berona slomili otpor Mege u polufinalu, dok su crno-beli preokretom u drugom poluvremenu savladali FMP i tako zakazali novi okršaj ljutih rivala. - Partizan je favorit, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << ali videćemo. Očekujem borbenu, lepu i fer utakmicu. Treba biti optimista – poručio je Dragan Šakota. U odnosu na duele u ABA ligi, ovog puta će biti prisutni navijači oba tima. - Ne očekujem ništa novo. Pola hale će biti njihovo, pola naše. To je verovatno najbolja atmosfera u celoj sezoni – rekao je Rade Zagorac. Dešavanja sa meča pratite na sajtu „Novosti“.PRVA ČETVRTINAPartizan meč počinje u petorci Volden, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Janković, a Zvezda sa Dženkinsom, Beronom, Lazićem, Jagodićem Kuridžom i Štimcem, koji postiže prve poene na meču i donosi Zvezdi početno vođstvo. Tvrd početak meča, u prva dva minuta jedine poene postigao je Vladimir Štimac. Posle skoro tri minuta igre Jaramaz je zakucavanjem u kontri postigao prve poene za Partizan, a u narednom napadu je Veličković pogodio trojku za prvo vođstvo Partizana - 5:2, 4. minut. Na polovini prve deonice igre se koš za koš, na poene Štimca i Berona, odgvorili su Jaramaz i Veličković. Posle faula u napadu Jagodića Kuridže, Jaramaz pogađa s poludistance, za plus pet Partizana u 7. minutu - 11:6.Jagodić Kuridža je promašio šut za tri, a Štimac je faulirao Mozlija prilikom pokušaja da uhvati ofanzivni skok. Zvezda je u bonusu, a centar Partizana pogađa jedno od dva bacanja. Panter pogađa prvu trojku za Zvezdu na meču, a na drugoj strani poenira iz floutera Volden. Posle odbranjenog napada crno-belih, Tomas je promašio dva slobodna bacanja, što poenima iz reketa kažnjava Štimac. Partizan vodi 14:11 u 9. minutu, a Pejdž s linije penala čuva crno-belima plus pet.Na kraju prve deonice Partizan vodi 19:13, posle polovičnog učinka Zagorca s linije penala.DRUGA ČETVRTINADrugi period otvoren je greškom u koracima Makadua i izgubljenom loptom Zvezde, pošto Braun, posle faula Tomasa, nije uspeo da ubaci loptu u igru za pet sekundi. Prve poene u drugom kvartalu postiže Davidovac. Partizan je ponovo više od dva minuta na početku četvrtine bez poena, ali Zvezda to ne uspeva da iskoristi. Gist pravi faul u napadu, što mu je treća lična greška. Nikola Janković postiže četiri vezana poena i donosi crno-belima, dosad, najvećih plus osam - 23:15 u 13. minutu.Posle tajm auta Šakote, Lorenco Braun pogađa trojku, a na drugoj strani Zagorac poentira iz prodora. Nikola Janković je lupio ramu rampu Braunu, ali Pejdž nije uspeo da to materijalizuje pošto je promašio šut za tri. Lorenco Braun poentira iz prodora i vraća Zvezdu na minus pet na polovini druge deonice, Trinkijeri traži minut odmora - 25:20.Beron krade loptu i asistira Braunu koji zakucava iz "alej up" akcije, Veličković na drugoj strani postiže važne poene za Partizan. "Zakuvalo" se malo na parketu, Birčević i Štimac su dobili po tehničku grešku. Rašon Tomas pravi faul u napadu, i njemu je, kao i Gistu, treća lična greška. Braun postiže lake poene i vraća Zvezdu na minus jedan, Tomas je "izmislio" poene, ali je potom zaradio tehničku grešku.Beron je pogodio slobodno bacanje, ali su crveno-beli prokockali napad, što je trojkom kaznio Jaramaz. Na lake poene Davidovca, lakim poenima iz prodora odgovara Trifunović, a Jagodić Kuridža pogađa dva bacanja i održava Zvezdu na minus tri, na kraju prvog poluvremena - 34:31.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.