Džejms srušio Zvezdine snove: CSKA se mučio i na kraju slomio crveno-bele

Izvor: Večernje novosti, 21.Feb.2020, 23:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u "Štark areni" od šampiona Evrope, moskovskog CSKA, meč 25. kola Evrolige - 81:86 (17:16, 20:20, 16:24, 28:16) DUGO je tinjala nada u „Areni“ da Crvena zvezda može da potuče šampiona Evrolige. Sve dok Majk Džejms nije preuzeo komandu nad CSKA armijom i, kao i u moskovskom duelu, postigao 29 poena za 17. trijumf svog tima, odnosno 15. poraz >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << našeg prvaka – 81:86. Bez očekivane podrške sa tribina i plejmejkerske alternative za Brauna (Dženkins i Lukas van tima), crveno-beli su odigrali odlično prvo poluvreme protiv velikog favorita. Braun se probudio iz zimskog sna, koji ih je možda koštao trofeja u Kupu, Štimac vodio ravnopravne bitke sa Hajnsom, dok je Perperoglu na momente ličio na igrača kojeg navijači tako dugo čekaju. Duel ekipa koje trenutno nisu blizu svog vrhunca obilovao je šuterskim podbačajima, ali se jasno videla želja Zvezde da u meču sa evropskim gigantom odagna košmare iz finalne borbe za Ćućkovu „levicu“. Videla se i kod trenera Šakote, koji je zbog prigovora zaradio tehničku grešku i u prvom delu utakmice samo pet minuta odmarao Brauna. Za još bolji utisak nedostajalo je šutersko rasploženje Pantera i Berona, koji je prve poene postigao u poslednjoj sekundi poluvremena. Trojka preko ruke Hajnsa zatresla je tribine pred nastavak rovovske bitke sa „armejcima“. U drugoj polovini treće četvrtine počela je da dolazi do izražaja nadmoć u „naoružanju“ ruskog tima. Najbolji strelac Evrolige Džejms nije bio pretnja kao u moskovskom susretu ovih ekipa, ali su Haket i Hilijard stali na čelo kolone. Odbrana je isključila iz igre neadekvatne Zvezdine zamene na poziciji kreatora, time i napadačke opcije svela na Beronove teške šuteve. Nisu crveno-beli položili oružje kada su „armejci“ bili na korak od dvocifrene prednosti. Gist i Panter otkočili su Zvezdin napad, ali odbrana nije bila spremna za buđenje Džejmsa. Panter svakako nije bio spreman za njegove trikove, kojima je u dva navrata izvukao faul pri šutu za tri poena. Sa 24 poena u drugom poluvremenu, ugasio je Zvezdin plamen nade da može da porazi moskovsku šampionsku „armiju“.C. ZVEZDA 81CSKA MOSKVA 86DVORANA „Štark arena“. Gledalaca: 13.457. Sudije: Perez, Zamojski, Ambrosov. C. ZVEZDA: Panter 12, Braun 10 (4 as), Perperoglu 3, Davidovac 4, Lazić 6, Beron 15 (3/4 za dva, 2/5 za tri), Gist 11 (4 sk, 4 as), Jagodić Kuridža 3, Simanić, Jovanović, Odžo 6 (5 sk), Štimac 11 (4 sk). CSKA: Bolomboj 2, Džejms 29 (3/8 za dva, 3/11 za tri), Antonov, Strelnieks 2, Fojtman 6, Haket 19, Sent-Ros 2, Kufos, Hilijard 12, Kurbanov 8, Hajns 6, Bejker.17:16, 20:20, 16:24, 28:26 PRVA ČETVRTINAZvezda večeras bez Kalina Lukasa novog pojačanja, kao i Čarlsa Dženkinsa, koji bi mogao da bude prekobrojan u timu Dragana Šakote. Hajns postiže prve poene na meču. Zvezda gubi loptu preko Jagodić- Kuridže. Ni Moskovljani nisu ofanzivno rasploženi, a Lazić pomera domaće sa nule. Lurbanov i Hajns vraćaju prednost gostima - 3:6. Štimac kao i obično najraspoloženi u crveno-belom dresu. Probudio se i Braun - 7:6.Obe ekipe više nego indisponirane u napadu, pa je dobro došla prva minuta odmora. Džejms polovičan sa penala. Kuridža lagano prolazi Strelinieksa, pa Štimac beleži svoje nove poene - 11:7. Strelnieks poentira za dva, ali Braun odgovara odličnim prodorom - 13:9. Hilard pogađa šrvu trojku za CSKA. Džejms polovičan sa penala - 13:13. Štimac pravi problem centrima CSKA. Hajns zakucava i vraća novi egal. Beron ne uspeva da ubaci trojku, a Džejms opet ide na liniju penala. Američki bek nema svoju veče, opet polovičan sa penala i samo tri poena u prvoj četvrtini. Lorenco sa penala oba puta precizan - 17:16. I Zvezda dobija prvu četvrtinu.DRUGA ČETVRTINAVoitman odlično trči kontranapad i koristi asistenciju Heketa. Predivno Davidovac rešava jedan napad domaćih, a gosti se muče i sa penala. Hilard je nastavio tamo gde je stao Džejms - 19:20. Peperoglu ubacuje za tri, odlična energija Zvezde - 22:20. Tehnička Šakoti, ali Hilard promašuje. Heket pogađa za dva - 22:22. Zvezda ne koristi napad, pa opet Hilard - 22:24. Tajm-aut.CSKA je pojačao odbranu. Domaći poklanjaju četiri poena Heketu - 22:28. Panter prekida seriju Moskovljana. Rusi ne koriste napad, pa Gist sa penala vraća domaće u život - 26:28. Bolomboj ne pogađa za tri, isto čini i večeeras katastrofalni Džejms. Odžo lagano rešava preko Voitmana - 30:30. Lorenco sa penala polovičan, Voitman pogađa za dva, a Braun za tri - 34:32. Džejms konačno beleži poene iz igre prve na meču u poslednjem minutu prvog poluvremena. Lorenco gubi loptu, a Lazić poklanja slobodna bacanja Kurbanovu. Jedan od retkih Rusa u dresu CSKA oba puta siguran. Beron pogađa dalekometnu trojku - 37:36 uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.TREĆA ČETVRTINAPonovo se u napadu. muče oba tima. Kurbanov nekako izvlači dva poena. Štimac polovičan sa penala - 38:38. Konačno jedan dobar napad u drugom poluvremenu, ali nažalost gostiju i trojka Heketa - 38:41. Kuridža sa penala polovičan. Džejms u svom stilu preko Berona ubacuje dalekometnu trojku - 39:44. Braun sada previše pokušava na individualni kvalitet, ali na sreću domaćih Džejms to ne kažnjava.Štimac razigran u nastavku, ali Džejms se sada probudio - 41:46. Promašaji i izgubljene lopte na obe strane... I tajm-aut koji prekida loše minute i Zvezde, ali CSKA. Beron sa penala drži Zvezdu u egalu, a onda i odličnim šutem za dva - 45:48. Šakota pokušava sa izmenama. Hilard sada ima svoje minute - 45:50. Američki bek trči kontranapad i poentira preko Lazića - 45:53. Štimac poentira za dva, ali Bolomboj uzvraća. Panter sa penala drži kakav takav priključak. Džejms ubacuje dalekometnu trojku - 49:58. Odžo se poigrava sa centrima gostiju - 51:58. Džejms sa penala oba puta siguran - 51:60. Beron pogađa za dva i banana Odža nad Hilardom za kraj deonice.ČETVRTA ČETVRTINAKatastrofalan start poslednje deonice za CSKA i serija 5:0 za Zvezdu - 58:60. CSKA bez Džejmsa ne liči na ekipu i Itudis vraća Amerikanca u petorku. Panter poklanja tri penala Džejmsu i on koristi - 58:63. Kakva trojka Pantera uz prekršaj - 62:63. Heket sa penala oba puta siguran - 62:65. Odžo uzvraća sa linije slobodnih bacanja, Odličan napad CSKA i trojka Heketa. Promašuje Panter trojku, a Vojtman prvi trči u kontranapad - 64:70. Panter iskusno sa linije slobodnih bacanja oba puta siguran - 66:70. Ofanzivni skok Džejmsa, pa trojka - 66:73. Panter ne pogađa za dva i Odžo pravi prekršaj, a onda i novi odbrane Zvezde.Džejms nastavlja da rešeta koš domaćih. CSKA ima dvocifrenu prednost - 66:76. Opet Džejms nezaustavljiv u nastavku, ali Davidovac odgovara. Moskovljani gube loptu, a Beron pogađa uz prekršaj - 71:78. Džejms sa penala održava prednost gostiju - 71:80. Beron ne pogađa u prodoru, a Džejms polovičan sa penala - 71:81.Gist pogađa za dva i Itudis traži tajm-aut - 73:81. Heket uz zvuk sirene stavlja tačku na meč - 73:84. Lazić vraća trojku. Džejms ne pogađa za tri, ali Beron unosi neizvesnot - 79:84. Kurbanov oba puta siguran sa penala - 79:86. Gist zakucava za kraj - 81:86.
Pogledaj vesti o: Moskva,   Evroliga

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.