Izvor: Nezavisne Novine, 18.Jun.2015, 09:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vavrinka: Bio sam mentalno umoran, nisam razočaran
Švajcarski teniser Stan Vavrinka izjavio je poslije poraza na Kvinsu od Kevina Andersona (7:6, 7:6) da nije previše razočaran.
"Servirao je sjajno, uvijek blizu linije i to mi je mnogo otežalo. Možda su mi reakcije bile pomalo spore, bio sam mentalno umoran da uvijek pokušam da stignem lopticu. Ali to je tako. Mislim da ipak ima i nekih pozitivnih stvari, generalno sam imao ispravan stav tokom celog meča, pokušao >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sam da pobijedim, ali nije se desilo", rekao je nakon meča šampion Rolan Garosa, a prenio B92.
Anderson je rekao da je servirao veoma dobro i dodao je:
"Trava pomaže u tome, naročito kod servisa po širini. Bio sam i strpljiv, naročito u drugom setu kada sam propustio nekoliko šansi na njegov servis. Nekada je teško u takvim situacijama ponovo se fokusirati na svoj servis, ali obavio sam dobar posao. Ova pobjeda je dobra za moje samopouzdanje", rekao je 17. teniser planete.
Južnoafrikanac će u četvrtfinalu igrati sa Giljermom Garsija-Lopesom, koji je sa 2:0 u setovima savladao Dolgopolova.
Nastavak na Nezavisne Novine...

















