Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jul.2017, 09:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tenis konkurisao u još tri opštine
Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović najavio je da od 1. novembra kreće realizacija dve investicije nemačke kompanije "Tenis" i to u Zrenjaninu i Kikindi.
Nedimović je za RTS rekao da nemački proizvođača mesa "Tenis" konkuriše za zakup zemljišta u još tri opštine, ali da komisija još nije završila proces.
"Mi kod svakog projekta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << analiziramo katastar, restituciju. Želimo da samo one parcele koje su čiste u imovinsko-pravnom smislu budu predmet davanja u zakup na 30 godina. Imamo Zrenjanin i Kikindu gde kreće izgradnja farmi, nakon toga kreću klanice", naglasio je ministar.
Dolaskom te nemačke kompanije, pojašnjava, obezbeđuje se veliko tržište koje oni imaju na prostoru Evrope, Rusije, Kine.
"Bilo je puno sumnje da li će posao biti transparentan, čak su nazivali zakon o zakupu poljoprivrednog zemljišta na 30 godina da je namenjen samo ovom preduzeću. Mi smo do sada 11 projekata odobrili, samo dva se odnose na 'Tenis', devet su srpski proizvođači", pojasnio je on.
Avgusta kreće izgradnja četiri magistralna sistema za navodnjavanje
On je dodao da će početkom avgusta krenuti izgradnja četiri magistralna sistema za navodnjavanje od 11, koliko je zaključeno ugovorom sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Ministar je naveo da će, kada se završi izgradnja svih 11 magistralnih sistema, Srbija imati novih 25.000 do 30.000 hektara zemljišta koji se navodnjava.
"Paralelno sa tim mi subvencionišemo mikrosisteme za navodnjavanje bušenjem bunara, koji se najčešće koriste u voćarstvu i povrtarstvu. Definitivno da klimatske promene čine svoje, moramo učiniti dodatni napor da što više poljoprivrednih površina stavimo pod sistem za zalivanje", rekao je Nedimović za RTS.
On je podsetio da je u Srbiji do tri odsto obradivih površina pod sistemom zalivanja, a da se teži da to bude bar 10 odsto.
"Sistemi za navodnjavanje su važni naročito na onim prostorima koji su usmereni na voćarstvo i povrtarstvo. Tu se mogu isplatiti sistemi za navodnjavanja, zbog toga su važni predeli oko Beograda, Mladenovac, Smederevo, Leskovac", zaključio je ministar.
Pogledaj vesti o: Zrenjanin, Restitucija, Farma
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Nemački "Tenis" od novembra u Zrenjaninu i Kikindi
Izvor: Mondo, 24.Jul.2017
Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović najavio je da od 1. novembra kreće realizacija dve investicije nemačke kompanije "Tenis" i to u Zrenjaninu i Kikindi...Foto: youtube/screenshot..Nedimović je za RTS rekao da nemački proizvođača mesa "Tenis" konkuriše za zakup zemljišta u još tri opštine,...









